Ukraina kara gadadienā izlaidīs pastmarku ar Benksija grafiti
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas pasta operators "Ukrpošta" plāno pilna apjoma kara gadskārtā 24. februārī izlaist jaunu pastmarku ar ielu mākslinieka Benksija grafiti un uzrakstu kirilicas burtiem "PTN PNH!", paziņoja "Ukrpošta" preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz pastmarkas būs redzams Benksija darbs - džudists nokauta brīdī, kuru mākslinieks pērn uzzīmēja uz sagrauta nama sienas Kijivas apgabala Borodjankas ciematā.

Pastmarkas tirāža būs pusotrs miljons eksemplāru jeb 250 tūkstoši pastmarku lapu. Vienas lapas cena būs 180 hrivnas (4,57 eiro), no kurām 42 hrivnas (1,07 eiro) būs labdarības maksājums. Iegūtie līdzekļi tiks izmantoti mācību iestāžu atjaunošanai, kurām nodarīti postījumi Krievijas militārās agresijas rezultātā.

Līdz ar markām tiek plānots izlaist arī pirmās dienas aploksni, kā arī māksliniecisku aploksni, pastkarti un tematisku sporta kreklu.

Nopirkt pastmarku "PTN PNH!" varēs Ukrainas pasta nodaļās un oficiālajos interneta veikalos no 24.februāra. Ukraiņi jau no 20.februāra var noformēt iepriekšēju pasūtījumu "Ukrpošta" oficiālajā tiešsaistes veikalā.

Kara laikā "Ukrpošta" izlaida 10 pastmarkas, kas kļuva populāras masu kultūrā, sevišķi markas "Krievu karakuģi, ej ..!", "Labvakar, mēs esam no Ukrainas!" un "Suns Patrons". Marka ar Krievijas karakuģi kļuva "pravietiska", jo tā izlaista 12.aprīlī, bet nākamajā dienā Ukrainas armija sašāva kreiseri "Moskva", kas drīz nogrima.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.