Zviedru fotogrāfs Engstrēms kūrēs Rīgas Fotomēneša izstādi
Foto: Arnis Balčus

Nākamā gada Rīgas Fotomēneša galveno izstādi kūrēs slavenais zviedru fotogrāfs un kurators JH Engstrēms.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Fotomēnesis notiks 2016. gada maijā. "Galvenās festivāla izstādes kurators būs viens no spilgtākajiem mūsdienu laikmetīgajiem fotogrāfiem JH Engstrēms (JH Engström), kas pazīstams ar savu unikālo stilu, ko mēdz dēvēt par "vizuālo dzeju" - eklektiskiem, momentfoto estētikā veidotiem un bieži kolāžās kārtotiem attēliem," stāsta pasākuma rīkotāji.

Engstrēms ir izdevis vairākas grāmatas un saņēmis prestižas balvas, piemēram, "Leica Oskar Barnack". Viņa darbi bijuši vairākkārt izstādīti pasaules lielākajā fotofestivālā "Rencontres d'Arles", kā arī Saači Galerijā Londonā un Amsterdamas fotogrāfijas muzejā FOAM. Šogad Ņujorkas izdevniecība "Aperture" izdeva viņa monogrāfiju "Tout Va Bien", kas atzīta par vienu no labākajām šīgada fotogrāmatām.

Pēdējos divus gadus Engstrēms bija Landskronas fotofestivāla kurators Zviedrijā, festivāla programmā iekļaujot slavenus fotomāksliniekus, piemēram, Nenu Goldinu un Borisu Mihailovu. Rīgas Fotomēneša ietvaros Engstrēms kūrē izstādi, kas nākamgad maijā būs skatāma Dzelzceļa muzejā, tajā piedalīsies fotogrāfi no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un Austrumeiropas. Izstāde būs centrālais festivāla pasākums, ko papildinās dažādas lekcijas un izglītības programma.

Rīgas Fotomēnesis notiek katru otro gadu kopš 2014. gada. Vairāki ar festivālu saistīti pasākumi Latvijā un ārzemēs notiek arī starpgadu periodā. Festivāla mērķis ir veidot Rīgu par starptautiski ievērojamu fotogrāfijas platformu, kur satiekas Ziemeļu, Baltijas un bijušo PSRS valstu fotogrāfija, radot pamatu domu apmaiņai un jaunām idejām, stāsta pasākuma rīkotāji.

Rīgas Fotomēnesi organizē biedrības Rīgas fotomēnesis, ISSP un žurnāls "Foto Kvartāls".

Tags

Fotografēšana Fotogrāfijas ISSP Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form