Egona Līva piemiņas balvai 'Krasta ļaudis' izvirzītas 19 grāmatas
Foto: Publicitātes foto

Konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" nominācijā "Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā" izvirzīti 19 literārie darbi, tostarp nominācijai "Labākais skolu jaunatnes literārais darbs" saņemti pieci darbi, portālu "Delfi" informē Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nominācijai "Labākā grāmata" grāmatas izvirzījušas septiņas izdevniecības – apgāds "Mansards" (Oskars Vizbulis "Pēcjēzus vecuma sviests"), apgāds "Zvaigzne ABC" (Ēriks Kūlis "Saulesbrāļi"; Edīte Gūtmane un Ēriks Kūlis "Viņu laiks. Egons un Edīte"), apgāds "Madris" (Nora Vilmane "Latvieši Brazīlijā Vārpas kolonija"), apgāds "SIA VESTA-LK" (Lāsma Gaitniece "Par to, ko es tev neteicu"), izdevniecība "Dienas Grāmata" (Alvils Bergs "Divi stāsti par Barsu"; Arvis Kolmanis "Balāde par latviešu zemnieku, Grēns un citas versijas"; Guna Roze "Sadursme"; Lilija Berzinska "Skelets skapī"; Inga Žolude "Materia botanica"; Valdis Atāls "Uz domu stāvās kraujas"; Sandra Vensko "Adele"; Svens Kuzmins "Hohma"; Gundega Repše "Skiču burtnīca"; Valdis Attāls "Elles debesis"), izdevniecība "Latvijas Mediji" (Andra Manfelde "Vēja vīrs un mēs"; Andra Manfelde "Mājās pārnāca basa"; Jana Egle "Svešie jeb Miļeņkij ti moj") un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta izdevniecība (Inguna Daukste-Silasproģe "Gaidot laivu").

Iesniegtos darbus izvērtēs Sandra Ratniece, laikraksta "KonTeksts" galvenā redaktore, Latvijas Rakstnieku savienības biedre, Linda Zulmane, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas vadītāja; Guntis Berelis, rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības biedrs; Anda Kuduma, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes asociētā profesore, Kurzemes Humanitārā institūta pētniece un Nauris Lazdāns, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītāja vietnieks.

Savukārt iesniegtos skolēnu darbus vērtēs Normunds Dzintars, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas vadītājs, latviešu valodas un literatūras skolotājs, Baiba Lāma un Valda More – latviešu valodas un literatūras skolotājas, kā arī Linda Zulmane un Sandra Okuņeva – Liepājas Universitātes lektores.

Svinīgā Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšana notiks 13. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Liepājas Kultūras pārvalde kopš 2010. gada organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš allaž aicinājis būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" tiek piešķirta divās kategorijās:

- par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā,
- par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Egona Līva piemiņas balvas konkursu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Egona Līva piemiņas balvai 'Krasta ļaudis' izvirzītas 19 grāmatas
Foto: Publicitātes foto

Tags

Andra Manfelde Dienas Grāmata Egons Līvs Gundega Repše Inga Žolude Mansards Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form