Grāmatu svētkos Ķīpsalā tiks atvērtas vairākas jaunas grāmatas
Foto: Publicitātes foto

Trīs dienas –Ķīpsalā – notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – "Latvijas Grāmatu izstādē 2020", kas notiks no 28. februāra līdz 1. martam, savu debiju piedzīvos vairāk nekā 50 jaunu grāmatu, par nozīmīgākajiem grāmatu atvēršanas pasākumiem portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji no BT1.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

28. februārī no pulksten 12.00 līdz 13.00 "Latvijas mediju" ekspozīcijā notiks latviešu dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces grāmatas "Puika, kurš redzēja tumsā" prezentācija un autogrāfu stunda. Grāmata ir par puiku Jēkabu, kas dzimis neierastā ģimenē. Bet viņš vēlas būt kā visi – braukāt ar riteni "Škoļņik", spēlēt "Geimboi oridžinal" un sūtīt mīlas īsziņas. Šī grāmata ir autores uznāciens sociāli jūtīgas literatūras laukā.

Savukārt, apmeklējot "Zvaigzne ABC" ekspozīciju, pulksten 13.00 varēs piedalīties režisora Dž. Dž. Džilindžera laulātās draudzenes Ingas Grencbergas romāna "Sestā sieva" atvēršanas pasākumā. Interesenti varēs aprunāties ar autori, iegādāties grāmatu un iegūt autogrāfu.

Mākslinieki redzot pasauli citādu. Kādu viņi redz Rīgu? Atbildes uz šo jautājumu sniedz grāmata "Rīga no mākslinieka lidojuma", kuras prezentācija notiks pulksten 12.00 uz Lielās skatuves. Dažādu paaudžu mākslinieku stāstus par savu pilsētu ilustrē bagātīgs fotomateriāls un mākslas darbi. Turpat notiks arī Ditas Lūriņas izvēlētās dzejas izlases "Ar vieglu skrāpējumu ādā" prezentācija.

Ilggadējās Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja vadītājas Annas Kuzinas grāmatas "Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca" atvēršana notiks pulksten 15.00 Rakstnieku viesistabā. Grāmatas autori iztaujās muzeja "Braki" tagadējā vadītāja Zinta Saulīte. Saruna risināsies gan par Blaumani, gan par noslēpumainajām kurpju kastēm, gan par vārdnīcas tapšanu. Turklāt mūziķis Intars Zommers pasākumā izpildīs īpašu dziesmu ciklu ar Blaumaņa tekstiem.

Vēl pirmajā izstādes dienā uz Lielās skatuves pulksten 16.00 interesenti ir aicināti uz tikšanos ar ukraiņu autoriem – Rīgā dzimušo ukraiņu dzejnieku Andriju Ļubku, autoru Romanu Zinenko, rakstnieku un izdevniecības "Folio" īpašnieku Oleksandru Krasovicki, kuri iepazīstinās ar savām jaunākajām grāmatām.

Savukārt "Zvaigzne ABC" ekspozīcijā no pulksten 16.00 līdz 17.00 norisināsies pasākums "Dokumentāla izdzīvošanas anatomija", kurā trilleru autori, žurnālisti un publicisti – Maija Pohodņeva un Modris Pelsis – prezentēs jauno grāmatu "Aliansē pret vēzi".

"Slepenie aģenti" pirmās izstādes dienas izskaņā, pulksten 17.00, Rakstnieku viesistabā aicina uz divu grāmatu – "Krusta karu atklājumi" un "Latviešu pašcieņa un Latvijas egregors" – atklāšanas svētkiem, kurā uzstāsies autori Arvīds Deģis un Agris Dzenis.

Savukārt 29. februārī no pulksten 11.00 līdz 12.00 "Zvaigzne ABC" ekspozīcijā notiks atvēršanas pasākums Elīnas Barretas grāmatai "Socializēšanās rokasgrāmata latvietim".

Liecības par latviešu estrādes vēsturi varēs atklāt sestdien pulksten 12.00, kad uz Lielās skatuves notiks muzikoloģes un žurnālistes Daigas Mazvērsītes grāmatas "Melnbaltās dziesmas. Latviešu estrādes mūzikas vēsture" atvēršana. Uzreiz pēc tam atvēršanu uz Lielās skatuves piedzīvos arī Ievas Ančevskas grāmata "Latviešu dziedināšanas tradīcija".

"Latvijas Grāmatu izstādes 2020" otrajā dienā pulksten 13.00 Rakstnieku viesistabā būs tikšanās ar autori Andru Manfeldi un viņas grāmatas "Vilcēni" atvēršana. Uzreiz pēc tam – pulksten 14.00 – interesenti ir aicināti uz pasākumu "Igaunis latvieša ādā un blaktis lidostā", kurā notiks somu dzejnieces Heli Lāksonenas un igauņu dzejnieka Contra, īstajā vārdā Margus Konnula, dzejas krājumu atvēršana un lasīšana, kā arī iepazīšanās ar igauņu rakstnieces Kairi Lookas daiļradi. Piedalīsies arī latviešu dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš.

Mazie lasītāji 29. februārī pulksten 15.15 īpaši gaidīti uz vācu autora Ingo Zīgnera aizraujošā pūķa Kokosrieksta trīspadsmitā stāsta atvēršanas svētkiem. Kokosrieksts kopā ar bērniem atcerēsies viņiem jau zināmos stāstus un aicinās iesaistīties dažādās jautrās aktivitātēs.

"Patiesībā šī grāmata ir par satikšanos, nevis nāvi!" – tā Baltijas Asamblejas balvas laureāts Aivars Kļavis par savu jauno stāstu krājumu "Bēres ar priekšapmaksu", kura atvēršana notiks sestdien pulksten 15.00 uz Lielās skatuves. Bet pulksten 16.00 visi gaidīti Rakstnieku viesistabā, kur norisināsies Baibas Zīles stāstu krājuma "Aukstākā ziema simt piecdesmit gados" atvēršana.

Parunāties par pagātnes noslēpumiem šodienas kontekstos 29. februārī no pulksten 14.00 līdz 15.00 "Zvaigzne ABC" ekspozīcijā aicina rakstniece Inguna Bauere. Būs grāmatu fragmentu lasījumi, jautājumi un atbildes par visu, kas šķiet uzzināšanas vērts!

Parīzē un Amsterdamā mītošā igauņu rakstniece Kairi Looka, Guntars Godiņš un Inese Paklone uz pasākumu "Lidostas blaktis nepadodas" aicina 29. februārī pulksten 16.15 "Jautrajā lasītavā". Būs pat stāsti par blaktīm, prusakiem un blusām lidostas VIP zonā.

1. martā pulksten 11.00 notiks pasaulē slavenās ukraiņu rakstnieces Anastasijas Novihas pirmās latviešu valodā izdotās grāmatas "Sensejs no Šambalas" prezentācija. Pēc tam – pulksten 12.00 – apgāds "Zvaigzne ABC" aicina apmeklēt izstādes Lielo skatuvi, kur būs Valda Rūmnieka fantastiskie ceļojumi laikā un telpā jeb grāmatas "Zaļais gredzens" atvēršana.

Dr. hab. philol. Beatrises Reidzānes jaunākā pētījuma "Vilka tēls "Latvju dainās"" atvēršanas svētki arī notiks 1. martā pulksten 13.00 Rakstnieku viesistabā. Uzreiz pēc tam – pulksten 14.00 – interesenti ir aicināti uz Mika Zanda grāmatas "Livonijas slazdā" prezentāciju, kur "Kontinents" redaktore Liene Akmens un asociētais profesors, Dr. hist. Andris Šnē iepazīstinās ar romānu un sniegs savu skatījumu par tā saturu un nozīmi mūsdienu literatūrā.

Vēl "Latvijas Grāmatu izstādes 2020" trešajā dienā pulksten 14.00 būs Jāņa Riekstiņa grāmatas "Bāreņu atgriešanās. 1941. gadā aizvesto bērnu pārvešana no Sibīrijas uz dzimteni (1946–1947)" atvēršanas svētki. Savukārt Artura Vaidera fonds sadarbībā ar "Jāņa Rozes apgādu" svētdien pulksten 15.00 izstādes apmeklētājus aicina uz Artura Vaidera grāmatu "Olimpiskās dienasgrāmatas. Vasara. Ziema" atvēršanu Rakstnieku viesistabā.

Izstādes rīkotāji atgādina, ka trīs dienu laikā notiks vismaz 100 pasākumu un Ķīpsalā viesosies vairāk nekā 130 autoru. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, "Jautrā lasītava", "Uzvediba.lv" darbnīcas, Grāmatu maiņas punkts un Rakstnieka viesistaba. Visa "Latvijas Grāmatu izstādes" programma atrodama BT1 mājaslapā.

Tags

Rasa Bugavičute-Pēce Dita Lūriņa Latvijas Grāmatu izstāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form