Izdod Aleksandra Meņšikova dzejas krājumu '17 стихотворений / 17 dzejoļi'
Foto: Publicitātes attēli

Jaunās Latvijas krievu dzejas bilingvālajā sērijā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros iznācis Daugavpils dzejnieka Aleksandra Meņšikova dzejas krājums "17 стихотворений / 17 dzejoļi", informē tekstgrupa "Orbīta".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzejoļu tulkojumus sagatavojuši dzejnieki Krišjānis Zeļģis un Ivars Šteinbergs, tulkojumu redaktore Anna Auziņa. Grāmatā iekļauti "Orbītas" izvēlēti Meņšikova dzejoļi, kas tapuši visa autora radošā perioda laikā – gan agrīnie dzejoļi, gan pēdējos gados sarakstītie.

Dzejas krājuma prezentācija notiks trešdien, 18.jūnijā, mākslas centrā "Noass". Pasākuma sākums plkst. 19, ieeja brīva.

Aleksandrs Meņšikovs ir dzimis 1975.gadā Daugavpilī. Dzejniekam līdz šim izdots dzejas krājums "Blakus / Рядом" (Daugavpils, 2007). Viņa dzejoļi publicēti vairākās dzejas izlasēs, tai skaitā "Orbītas" izdotajā antoloģijā "Krievu mūsdienu dzeja Latvijā", žurnālā "Daugava", internetā - apvienības "Orbīta" mājaslapā un krievu literāri-filozofiskajā žurnālā "Topos".

Krievu dzejnieks un kritiķis Sergejs Arutjunovs, 2007.gadā recenzējot dzejas krājumu "Blakus", A.Menšikova radošo darbību raksturojis kā "vientulības skolu": "Aleksandrs Meņšikovs, acīmredzot, ir viens no tiem, kas palikuši viens pret vienu ar Eiropu, kura simtiem gadu māca savu pilsoni apzināties sevi kā vienību līdzvērtīgu nullei: jo vienkāršāks un nemanāmāks ir tavs liktenis, jo plašāka, svētītāka un biedējošāka ir tava brīvība." "Meņšikovs visai pieklusināti reflektē par ikdienu. Emocijas pieklust, atsvešinātība pieaug," tā, raksturojot 2008.gadā iznākušo Latvijas krievu dzejas antoloģiju, autora daiļradi vērtē Kārlis Vērdiņš.

"Orbītas" bilingvālās sērijas redaktori ir Aleksandrs Zapoļs un Artūrs Punte. Sērijas oriģinālo dizainu izstrādājuši mākslinieki Rūta Briede un Artis Briedis. Šai sērijā jau iznākušas divas grāmatas - Dmitrija Sumarokova "Café Europe" un Jeļenas Glazovas "Transfēri". Līdz 2014.gada beigām plānots publicēt vēl vairākus divvalodu izdevumus ar jauno un jau labi zināmo Latvijas krievu autoru dzejoļiem.

"Orbītas" grāmatas iespējams iegādāties veikalos "Valters un Rapa", "Jāņa Rozes grāmatnīca", "NicePlace Mansards", "Intelektuāla grāmata" un galerijā "Istaba".

Krājums izdots sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014" Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros.

Tags

Daugavpils Galerija Istaba Jeļena Glazova Kārlis Vērdiņš Orbīta (tekstgrupa) Rīga 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form