Izdota Dzintara Soduma iepriekš nepublicēto darbu izlase
Foto: Dienas Grāmata/F64

Izdevniecība "Dienas grāmata" laidusi klajā izlasi, kurā apkopotas iepriekš grāmatās nepublicēti rakstnieka, dzejnieka, tulkotāja un atdzejotāja Dzintara Soduma (1922–2008) darbi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatā iekļautas "Kapātas esejas", dažādu gadu raksti par dzīves un literāro pieredzi, literatūru, valodu un Latviju, arī ieskats sarakstē ar Jāni Krēsliņu senioru, kā arī atdzejojumi — T. S. Eliota "Tukšā zeme" un Vergilija "Būkolikas" ar Dzintara Soduma un redaktoru Artura Hansona un Venta Zvaigznes komentāriem, u. c. darbi. Krājuma nobeigumā literatūrpētnieces Kristas Annas Belševicas skatījums uz Dzintara Soduma daiļradi un izlases sastādītājas Noras Ikstenas eseja par Dzintaru Sodumu.

"Par Sodumu ir zināms relatīvi maz. Pareizāk, par viņu ir rakstīts pietiekami maz, lai runāšanai par viņu vēl trūktu konteksta. Gan trimdas, gan Latvijas kultūrā viņš vēl rūpīgi jāieraksta. Kā ārkārtīgi smalki emocionāla un niansēti in¬telektuāla persona, komplicēta, tāpat kā viss viņa rakstītais un tulkotais. Vadoties pēc viņa dažkārt mainīgajās emocijās izteiktā, ir viegli iegūt sašķobītu priekšstatu par viņa sociālo un kulturālo lomu. To, vai Dz. Soduma mīts būs nākamajām paaudzēm lietojams, noteiks vēl citi pētnieki, lasītāji un viņu interpretāciju daudzveidība un dziļums," raksta Krista Anna Belševica, literatūrpētniece

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska

Grāmatas atvēršana notiks "Soduma festivāla" laikā 2019. gada 13. septembrī pulksten 17.30 Rīgā, Mārstaļu ielā 6.

Tags

Dzintars Sodums Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form