Izdota grāmata bērniem par vēlēšanām 'Vaļa balss'
Foto: Publicitātes attēls

"Liels un mazs" izdevusi jau otro Laura Gundara garstāstu bērniem – "Vaļa balss". Tajā autors rotaļīgā un aizraujošā veidā iepazīstina bērnus ar šo svarīgo tēmu – vēlēšanām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatu ilustrējusi māksliniece Anete Melece, un tās atvēršana notiks tieši Saeimas vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulksten 11.00.

Grāmatā lasītāji atkal satiks sērijas pirmajā daļā "Sveiks, Vali!" iepazītos tēlus: žiperīgo meiteni Spindzeli, viņas vecākus un kautrīgo vectēvu Vali.

Grāmatas galvenajai varonei, mazajai Spindzelei šķiet, ka vecāki pārāk nenopietni attiecas pret vēlēšanām, tāpēc dienu pirms lielā notikuma viņa izspēlē viltīgu plānu: ieslēdz ģimeni dzīvoklī, bet vienīgo atslēgu izmet pa logu. Lai durvis atslēgtu, ģimenei kā īstās vēlēšanās jāievēl atbildīgais, kam viņi uzticēs atrisināt sarežģīto situāciju. Tomēr negaidīti sižeta pavērsieni situāciju uz brīdi padara pavisam saspringtu un draudīgu.

Sērijas pirmo grāmatu "Sveiks, Vali!" izdevniecība "Liels un mazs" izdeva 2017. gadā, un tā jau tulkota vāciski un krieviski, bet rakstnieks Lauris Gundars par grāmatu saņēmis Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Arī sērijas turpinājumā "Vaļa balss" Gundars turpina risināt un skaidrot bērniem nozīmīgus un sarežģītus sociālus jautājumus, tomēr nopietno tēmu ietērpj aizraujošā un dinamiskā piedzīvojumu stāsta sižetā.

Grāmatas ilustratore ir Šveicē dzīvojošā latviešu māksliniece Anete Melece, kuras ar flomāsteriem veidotās ilustrācijas izceļas ar asprātību un sīkām, trāpīgām ikdienas dzīves detaļām, kas novērotas Rīgas pilsētvidē.

Grāmatas atvēršanas svētkos lasītāji varēs tikties ar grāmatas autoru Lauri Gundaru, klausīties lasījumā un piedalīties radošās aktivitātēs, savukārt vēlētāja vecumu sasniegušie šeit varēs arī piedalīties Saeimas vēlēšanās – Gaismas pilī atradīsies vēlēšanu iecirknis.


Tags

Jaunākās grāmatas Lauris Gundars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form