Izdota Raiņa dzejas izlase ar jauno mākslinieku ilustrācijām
Foto: Mākslinieka Kriša Salmaņa ilustrācija grāmatai "Rainis. Cilvēks"

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada izskaņā interneta žurnāls "Satori.lv" sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu" laiduši klajā grāmatu "Rainis. Cilvēks", kuras veidošanā piedalījušies desmit latviešu mākslinieki, informē "Satori.lv" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikviens interesents aicināts uz grāmatas atvēršanas svētkiem 17. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mākslas telpā (Kungu ielā 3). Pasākumā norisināsies publiska diskusija "Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos", kurā izvērtēs Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu.

Biedrība "Ascendum" izdod jau ceturto grāmatu sērijā "Satori bibliotēka", kas šogad tapusi sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu".

Jaunajā grāmatā "Rainis. Cilvēks" desmit latviešu mākslinieki – Kristians Brekte, Anda Lāce, Paula Zariņa, Reinis Liepa, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Krišs Salmanis, Kaspars Groševs, Māra Brīvere un Anete Melece – ilustrējuši Raiņa dzejoļus.

Dzejoļi papildināti ar mākslas zinātņu doktores, Latvijas Kultūras akadēmijas asociēto profesores Zanes Šiliņas zinātniskajiem komentāriem, kuros ietverts katra Raiņa dzejoļa tapšanas laiks un vieta, kā arī īsi analizēts darba vēstījums un konteksts. Grāmatas dizaina autors ir mākslinieks Kārlis Dovnorovičs, informē izdevēji.

"Grāmatas "Rainis. Cilvēks" koncepcijas pamatā ir latviešu literatūrā joprojām neiedzīvojies vēstījuma žanrs – grafiskā novele jeb komikss. Atlasītie teksti ir filozofiski un vienlaikus abstrakti, tajos tikpat kā nav vizuālu tēlu un darbības, tāpēc ilustrāciju autoriem nācās atteikties no vieglākā ceļa – tieša pārnesuma, tā vietā rodot jaunu, tekstu papildinošu, nevis ilustrējošu pieeju," par grāmatu stāsta interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Grāmatas "Rainis. Cilvēks" atvēršanas pasākumā, kas notiks 17. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mākslas telpā, norisināsies publiska diskusija par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu "Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos", kurā piedalīsies teātra režisore Māra Ķimele, publiciste Anete Konste, Raiņa un Aspazijas jubilejas gada kuratore Sigita Kušnere, rakstnieks un žurnālists, arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis un vēsturnieks Gustavs Strenga.

Diskusijā plānots atskatīties uz Raiņa un Aspazijas jubilejas gada notikumiem, tos apspriest un novērtēt rezultātus. Pasākumu ikviens interesants aicināts apmeklēt bez maksas.

Tags

Aspazija Gustavs Strenga Ilmārs Šlāpins Kristians Brekte Krišs Salmanis Mākslai vajag telpu Māra Ķimele Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form