Klajā nācis Gunta Bereļa stāstu krājums 'Es nekad nerunāju muļķības'
Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība "Dienas grāmata" laidusi klajā latviešu rakstnieka un literatūrkritiķa Gunta Bereļa jaunāko stāstu krājumu "Es nekad nerunāju muļķības".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krājumā lasāmi 10 stāsti, kas tapuši pēdējo gadu laikā. To caurviju motīvu varētu nodēvēt par "nenovēršamo esamības absurdu" – absurds literatūrā, filozofijā, mākslā un pat politikā un puslīdz aktuālās būšanās. Lasītājs tiek izvadīts cauri visiem elles lokiem komplektā ar šausmām un priekiem, ko šāda ekskursija sagādā. Grāmatas pamatdoma – mazliet iekustināt smadzenes tiem, kam vēl viņas palikušas un kas māk ar viņām apieties. Noteicošā intonācija – neganta groteska un provokācija. Autors uzskata, ka tas arī ir viens no literatūras mērķiem, vienlaikus arī metodēm – provocēt lasītāju uz līdzdomāšanu un tai pat laikā izklaidēt ar labiem sižetiem.

"Protams, ka Berelis mēdz runāt muļķības, ja par muļķību uzskatām brīnumlabus sagudrojumus – fantasmagoriju, negantu ironiju un tomēr kaut ko daudz vairāk par tukšu šķelmību. Te vienkop savākušās labu laiku tapušas stipras stāstu injekcijas pirmajā personā, un katrs ir spēka deva, kas baro jutekļus, prātu un valodu," Bereļa veikumu komentē Ieva Kolmane.

Tags

Dienas Grāmata Guntis Berelis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form