Latvijā viesosies literatūras izdevēji un žurnālisti no Lietuvas un Igaunijas
Foto: Publicitātes foto

Laikā no 12. līdz 14. augustam Rīgā norisināsies jau 13. platformas "Latvian Literature" rīkotā vizīte ārvalstu izdevējiem un žurnālistiem. Pandēmijas radīto draudu dēļ platformas pārstāvji nolēmuši šoreiz vizīti rīkot tikai Baltijas valstu nozares profesionāļiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja platformas "Latvian Literature" pārstāvji, vizītes laikā viesi uzzinās vispārīgu informāciju par "Latvian Literature" darbību (platfomas "Latvian Literature" pārstāve Juta Pīrāga), mūsdienu prozu un bērnu literatūru (literatūrkritiķe Anda Baklāne), Latvijas grāmatniecību (Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītāja Renāte Punka), literatūras eksporta kampaņu #iamintrovert (radošā direktore Una Rozenbauma) un Latvijas vēsturi un kultūru (Latvijas Institūta direktora pienākumu izpildītāja Šarlote Līduma). Izdevēji ar žurnālistiem arī tiksies ar Latvijas autoriem, apmeklēs Jelgavas tipogrāfiju, dosies tūrē pa Vecrīgu un Raiņa un Aspazijas māju, kā arī individuāli viesosies pie Latvijas izdevējiem.

"Mēs cenšamies efektīvi izmantot sev piešķirtos resursus, reizē maksimāli ievērojot visus valdības noteiktos ieteikumus pandēmijas izplatības ierobežošanai. Tāpēc nolēmām, ka ir pienācis laiks sarīkot mūsu literatūras un kultūras iepazīšanas vizīti kolēģiem no Baltijas. Lai gan, protams, ir patīkami dzirdēt, ka mūsu grāmatas iznāk tādās lielās valodās kā angļu, spāņu vai vācu, nevajadzētu aizmirst arī par mūsu kaimiņvalstīm. Mums ir, ko viņiem piedāvāt! Piemēram, Noras Ikstenas romāns "Mātes piens" Lietuvā jau kļuvis par bestselleru, piedzīvojot vairākas atkārtotas tirāžas," atklāja platformas "Latvian Literature" pārstāve Juta Pīrāga.

Latvijā viesosies Baltijas izdevniecību "Hea Lugu", "Odilė", "Rahva Raamat" un "Drakon & Kuu" pārstāvji, Lietuvas literārais aģents Benas Berantas, kā arī žurnālisti no Igaunijas kultūras žurnāla "SIRP" un Lietuvas laikraksta "15min".

Platforma "Latvian Literature" ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

Tags

Latvian Literature
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form