Latvijā viesosies slovēņu bērnu grāmatu autore Majda Korena
Foto: Publicitātes foto

Izdevniecības "Liels un mazs" rīkotās lasītveicināšanas programmas bērniem "Mūsu mazā bibliotēka" ietvaros no 10. līdz 15. maijam Latvijā viesosies slovēņu rakstniece Majda Korena (Majda Koren), grāmatas "Uzvāri man pasaciņu!" autore, kura tiksies ar bērniem Rīgā, Daugavpilī un Madonā, portālu "Delfi" informē "Liels un mazs" pārstāve Kristīne Jonuša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Majda Korena ir absolvējusi Ļubļanas Universitātes Pedagoģijas fakultāti un šobrīd ir sākumskolas skolotāja, bet atrod laiku arī rakstīšanai. Savu literāro ceļu Korena uzsākusi ar stāstu publicēšanu žurnālā "Ciciban". Viņas darbi ir optimistiski un humorpilni, lai gan dažkārt tajos tiek runāts par tik smagām tēmām kā šķiršanās vai ļaunprātīga bērnu izmantošana.

2018. gadā Māras Gredzenas tulkojumā izdotā grāmata "Uzvāri man pasaciņu!" ir pirmā autores grāmata, kas izdota latviski. Gredzenas latviskotā grāmata ir viena no nedaudzajām latviešu lasītāju iespējām iepazīt slovēņu literatūru, jo latviski tā tikpat kā nav tulkota. Grāmatu "Uzvāri man pasaciņu" lasītāji ir novērtējuši kā vismīļāko no visām sešām projekta "Mūsu mazā bibliotēka" grāmatām.

"Uzvāri man pasaciņu" vēsta par gražīgu zaķu bērnu, kam neviens mammas gatavotais ēdiens nav gana labs. Ēst gatavošanu Korena pielīdzina stāstu brūvēšanai, rotaļājoties ar klasiskiem tautas pasakas motīviem, kuriem raksturīgi risinājums tiek rasts tikai ar trešo mēģinājumu. Agatas Dudekas (Agata Dudek) ilustrāciju vienkāršās formas un košās krāsas acumirklī piesaista bērna uzmanību stāstam par kaprīzo zaķīti, kuram tik grūti izpatikt – daudzās ģimenēs ar maziem bērniem labi pazīstamai situācijai.

Latvijā viesosies slovēņu bērnu grāmatu autore Majda Korena
Foto: Publicitātes foto

Majda Korena tiksies ar bērniem Rīgā, Daugavpilī un Madonā, stāstīs par sevi, grāmatām, kā arī vadīs darbnīcas mazajiem lasītājiem. Sestdien, 11. maijā, Majda Korena vadīs literārās darbnīcas pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem Rīgā – pulksten 13. 00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3 un pulksten 15.00 Kalnciema kvartāla galerijā, Kalnciema ielā 35.

Latvijā viesosies slovēņu bērnu grāmatu autore Majda Korena
Foto: Publicitātes foto

Autores vizīte Latvijā ir daļa no izdevniecības "Liels un mazs" rīkotās lasītveicināšanas programmas bērniem "Mūsu mazā bibliotēka". Pagājušajā gadā ar līdzīgu programmu Latvijā jau viesojās slovēņu ilustrators Damjans Stepančičs un šī gada sākumā – igauņu rakstniece Hilli Randa.

"Mūsu mazā bibliotēka" ir lasītveicināšanas programma 4 līdz 8 gadus veciem bērniem, kas vienlaikus noris sešās valstīs. Programmā iekļautas sešas bilžu grāmatas no Eiropas mazajām valodām (latviešu, igauņu, poļu, slovēņu) un dažādas radošas aktivitātes, kas stiprina bērnu lasītprieku. Programmā iesaistījušās 200 Latvijas skolas, bibliotēkas un pirmsskolas izglītības iestādes, kurās "Mūsu mazās bibliotēkas" grāmatas lasa vairāk nekā 8000 bērnu.

Latvijā viesosies slovēņu bērnu grāmatu autore Majda Korena
Foto: Publicitātes foto

Tags

Liels un mazs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form