'Latvijas Pasts' izdevis pastmarku par godu Jāņa Poruka 150. jubilejai
Foto: Latvijas Pasts

"Latvijas Pasts" 2021. gada 13. oktobrī izdod jaunu pastmarku un aploksni, 150. jubilejā godinot Jāni Poruku, – vienu no latviešu literatūras izcilākajiem pārstāvjiem 19. un 20. gadsimta mijā. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī "Latvijas Pasta" e-veikalā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,00 Eur, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā.

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece autore Lilija Dinere, kura pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi Latvijas Universitātes Akadēmiskas bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus.

Jānis Poruks (1871–1911) ir viens no latviešu literatūras izcilākajiem pārstāvjiem 19. un 20.gadsimta mijā. Viņa darbus intelektuāli ietekmējusi gan Eiropas kultūras tradīcija, gan laikmetīgā māksla, saglabājot saikni ar latviskās vides specifiku. Rakstnieka daiļrade ir saistīta ar romantisma kultūrtipa veidošanos latviešu rakstniecībā; tai piemīt neoromantisma un simbolisma iezīmes, darbos iezīmēti un daudzpusīgi risināti gadsimtu mijas sabiedrībai un indivīdam būtiski fiziskās un garīgās eksistences jautājumi.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar "Latvijas Pasta" Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu.

Tags

Jānis Poruks Latvijas Pasts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form