Latvijas stendu Frankfurtes grāmatu mesē pārstāv 18 uzņēmēji un biedrības
Foto: stock.xchng

Līdz 18. oktobrim Frankfurtē norisināsies gadskārtējā grāmatu mese, kurā ar Latvijas nacionālo stendu piedalās 18 uzņēmēji un biedrības, informē Latvijas dalības Frankfurtes grāmatu tirgū koordinatore Inga Bodnarjuka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas nacionālo stendu starptautiskajā izstādē "FrankfurtBookFair 2015" pārstāv Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija, izdevēji "Lauku Avīze", "Zvaigzne ABC", "Mansards", "Jumava", "Pētergailis", "Liels un mazs", "Neputns", "Valters un Rapa", poligrāfijas uzņēmumi "PNB Print", "Poligrāfijas grupa Mūkusala", "Veiters korporācija", "Lapa", kā arī Latvijas Grāmatu izstādes pārstāvis "BT1".

Arī šogad Latvijas stenda temats ir "Latvian Diamonds", lai rosinātu tā apmeklētājus aizdomāties par literatūras darbiem kā dimantiem, kas lielai daļai pasaules lasītāju vēl jāatklāj. Šogad stendu papildina multimediāla ekspozīcija "Raiņa T Elpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība", kas šī gada martā tika atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā, tādējādi arī starptautiskajai publikai akcentējot Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gadu.

Darbu "Raiņa T Elpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība" vairāku gadu garumā veidojuši mākslinieks Ivars Mailītis, projekta autors un vadītājs arhitekts Matīss Mailītis, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas projekta koncepcijas autors režisors Viktors Jansons, kā arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcas vadītāja projekta konsultante Astrīda Cīrule. Telpā, kas aplūkojama Frankfurtē, būs dzirdami Raiņa darbu atdzejojumi angļu valodā.

Latvijas stendā apmeklētājiem īpaši tiks izcelti Latvijas autori darbi, kas tulkoti svešvalodās, kā arī Latvijā par labākajām atzītās grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2014" grāmatas, "Latvijas literatūras gada balvas 2014" laureātu grāmatas, kā arī Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu ieguvušās bērnu literatūras grāmatas.

Frankfurtes grāmatu tirgus laikā notiks Baltijas valstu darba grupas tikšanās ar Londonas grāmatu tirgus pārstāvjiem, lai plānotu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu dalību Londonas grāmatu tirgū viesu valsts statusā 2018.gadā. Tāpat notiks Starptautiskās Jauniešu bibliotēkas rīkots pasākums "Padomju pagātne Baltijas valstu bērnu literatūrā", kurā diskutēs par Baltijas valstu mūsdienu bērnu literatūras tendencēm padomju pagātnes notikumu atainojumā. Sarīkojumā piedalīsies arī pārstāve no Latvijas - literatūrzinātniece un kritiķe, interneta žurnāla "satori.lv" redaktore Dace Bargā.

Latvijas nacionālo stendu starptautiskajā izstādē organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Literatūras centru, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju un Latvijas Grāmatnieku ģildi.

Tags

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Liels un mazs Mansards Neputns Pētergailis Zelta ābele Zvaigzne ABC Valters un Rapa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form