Rēzeknē atklās dzejnieces Annas Rancānes 50. jubilejai veltītu izstādi

Latgales Kultūrvēstures muzeja lasītavā, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē, no 6. jūnija līdz 16. jūnijam norisināsies dzejnieces Annas Rancānes jubilejai veltīta izstāde „Annai Rancānei – 50”, portālu „Delfi” informē muzeja pārstāvji.

Tematiskā izstāde aptver muzeja lasītavā pieejamie Annas Rancānes dzejas krājumi („Lūgšana mājai”, „Advente” u.c.), viņas dzejas publikācijas dažādās izlasēs, antoloģijās un periodiskajos izdevumos, kā arī publikācijas par dzejnieci un viņas līdzšinējo literāro devumu. Annas Rancānes dzejā rodamas vērtības, ko gribas iedzīvināt un ievīt ikdienā - mīlestība, ģimene, senās tradīcijas, cilvēcība, darba tikums, patriotisms, ticība u.c. A.Rancānes dzeja uzrunā dziļi un patiesi.

Ik mēnesi Latgales Kultūrvēstures muzeja lasītavā uzmanība tiek pievērsta literārajiem jubilāriem un viņu darbiem, jūnijā jubileja Nautrēnu pagastā dzimušajai dzejniecei Annai Rancānei..

Dzejniece un žurnāliste Anna Rancāne dzimusi 1959.gada 12.jūnijā Ludzas rajona Miglinieku pagasta Liuzinīkos. 1977.gadā beigusi Nautrēnu vidusskolu, 1982.gadā Latvijas valsts universitātes Ekonomikas fakultāti, no 1983. līdz 1988.gadam studējusi M.Gorkija Literatūras institūtā Maskavā.

Strādājusi par programmētāju, ekonomisti, izdevniecības “Liesma” redaktori, Daugavpils muzikāli dramatiskā teātra literārās daļas vadītāju, laikraksta „Latgales Laiks” redaktori, kopš 2000.gada ir laikraksta “Diena” speciālkorespondente Latgalē.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form