Rīgas svētku laikā atvērs tekstu darināšanas darbnīcu
Foto: Publicitātes foto

Rīgas svētku laikā kultūras žurnāla 'Veto Magazine' komanda pilsētas centrā atvērs tekstu darināšanas darbnīcu, kurā ikviens varēs piedalīties kolektīvu sacerējumu veidošanā, portālu "Delfi" informē žurnāla pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tekstu radīšana notiks 18. augustā Vecrīgā, laukumā pie grāmatu nama "Valters un Rapa".

Tekstu darbnīca centīsies atrast 21. gadsimta atbildi uz jautājumiem "kur rodas teksts?" un "kam tas pieder?". Lai arī tekstus ikdienā sacer un rada ikviens, taču ne katram rakstītajam vārdam piedēvējama literāra vērtība. Darbnīcā būs iespēja turpināt citu iesāktus tekstus un ieraudzīt brīdi, kad no daudzkārt rakstītiem vārdiem rodas neparasts vēstījums.

Tekstu darināšana notiks izklaidējošu spēļu veidā, un tajā vienlīdz interesanti būs iesaistīties visu paaudžu rakstītpratējiem. Drukājot uz rakstāmmašīnas, ikviens varēs iejusties pagājušā gadsimta rakstnieka tēlā, būs iespēja atcerēties ābečnieku centienus radīt pirmos vārdus, kā arī darbnīcā katrs varēs pamēģināt ar vienu vienīgu teikumu pārspēt visu jelkad uzrakstīto literatūru. Tekstu radīšana notiks laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Kolektīvi sacerētie teksti nonāks 21. gadsimta bibliotēkā - savdabīgā nemitīgi augošā audiovizuālā tvitera instalācijā, ko varēs vērot visas dienas garumā. Darbnīcas apmeklētājiem un speciāli šai instalācijai radītā tviterkonta @VETO_tvitotava sekotājiem būs iespēja tikt pie balvām. Jau šobrīd ikviens Tvitera lietotājs var uzsākt sekošanu minētajam kontam, tādējādi liekot pamatus tviterinstalācijai. Uz vietas tapušos tekstus varēs dzirdēt arī jaunā repa izpildītāja Edavārdi (www.edavardi.lv) interpretācijā.

"Veto" tekstu radīšanas darbnīca ir viens no vairākiem pasākumiem, kas veltīti AS "Valters un Rapa" 100 gadu jubilejai. Brīvdabas lasītavā, kas sestdien tiks atvērta laukumā pie grāmatu nama, notiks arī dažādas citas aktivitātes.

Notikumi "Valters un Rapa" brīvdabas lasītavā sāksies plkst. 11.00, kad rakstnieces un režisores Kristīnes Želves un pasākumu kuratores Gundegas Skudriņas vadībā notiks vēlās brokastis ar mediju pārstāvjiem un spožām laikmeta personībām.

Blociņu šūšanas ateljē ikviens varēs tikt pie pašdarinātas pierakstu klades, bet Sprīdīša namiņā notiks spēles un izrādes.

16.00 uzstāsies tekstgrupa "Orbīta", savukārt 17.00 notiks dzejas slams (www.totaldobze.com, pieteikšanās uz vietas vai arī iepriekš pa e-pastu: katrina.vastlave@gmail.com).

Tags

Rīgas svētki Veto Magazine
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form