Tekstgrupa 'Orbīta' papildina Rīgas dzejas karti
Foto: Publicitātes attēli

Apvienība "Orbīta" savā radošajā darbībā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklās 10. janvārī ar vienas dienas izstādi-koncertu, demonstrējot jaunākos darbus, kas tapuši projekta "Rīgas dzejas karte" ietvaros. Pasākuma norisei šoreiz izvēlēta biroju ēka Gaujas ielā 5, Rīgā. Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rīgas dzejas karte" ir viens no lielākajiem "Orbītas" projektiem, kas iecerēts un īstenots, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam. Tā ietvaros dzejnieki un mākslinieki tiek aicināti radīt multimediālus darbus, izmantojot dzeju un mūsu pilsētas tēlu.

10. janvārī plkst. 20.00 visi interesenti ir laipni aicināti uz nelielu pasākumu pēcsvētku gaisotnē. Šoreiz izstādē-koncertā savus darbus demonstrēs Alise Zariņa, Ēriks Naivo, Aleksandrs Zapoļs, Vladimirs Svetlovs, Artūrs Punte, Krišjānis Šteins un citi. Kompaktajā, bet daudzveidīgajā izstādē būs pārstāvēti vairāki mākslas žanri – pasākumu iesāks 2 performances, tām sekos video darbi, interaktīva instalācija un datorgrafikas darbs.

Pēc ģeogrāfiskās piesaistes darbi runās par Ķengaragu, Rīgas kluso centru, 11. tramvaja maršrutu un citām, mazāk noteiktām Rīgas vietām. Darbos izmantoti gan Latvijas grandu Jāņa Rokpelņa, Jura Boiko, Jāņa Elsberga, gan jaunās paaudzes autoru Alises Zariņas, Ērika Naivo un Artūra Puntes dzejoļi.

Pasākumu noslēgs grupas "V.S.K.B." uzstāšanās. Šīs apvienības izvēle nav nejauša – varētu teikt, ka šī grupa, kas savās melanholiskajās kompozīcijās mitoloģizē Rīgu un tās nomales, turpina pazīstamo latviešu konceptuālistu, grupas "NSRD" tradīciju.

Lai parādītu galvaspilsētu no dažādiem aspektiem, "Rīgas dzejas kartes" izstādēm jau tradicionāli tiek izmantotas mākslas darbu izstādīšanai šķietami nepiemērotas vietas – tipisks Rīgas centra dzīvoklis ar daudzām istabām, dzīvojamās ēkas kāpņu telpa, lielas viesnīcas foajē, peldošā darbnīca.

Šoreiz pasākums notiks tukšās biroja telpās Gaujas ielā 5. Līdz pasākuma norises vietai no centra visvieglāk nokļūt ar 11.tramvaju (starp citu, tieši par to izstādē būs video stāsts, ko speciāli Dzejas kartei sagatavojusi Alise Zariņa), izkāpjot pieturā tūlīt aiz Brasas tilta.

2014.gada pavasarī plānots nākamais projekta atskaites punkts – izstāde, kurā būs apkopoti jaunākie darbi un labākie, no iepriekš radītajiem. Projekts "Rīgas dzejas karte" noslēgsies šogad ar digitālu Rīgas karti, kurā tiešsaistē tiks prezentēti visi projektam veidotie darbi. Lai piedalītos "Rīgas dzejas kartes" veidošanā, 2014.gadā Rīgu apmeklēs arī vairāku ārvalstu mākslinieki.

Tags

Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form