Ar 'Dzejkoncertu' Rīgas Domā atklās Dzejas dienas
Foto: Publicitātes attēli

Atklājot ikgadējās Dzejas dienas, 6. septembrī plkst. 21 Rīgas Domā "Mans Doms" koncertsērijas ietvaros notiks "Dzejkoncerts", informē biedrība "Ascendum".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dzejkoncertā" piedalīsies latviešu mūzikas grupa "Sigma" un septiņi ievērojamākie mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups.

Šogad Dzejas dienas tiks atklātas 6. septembrī plkst 21:00 ar vērienīgu "Dzejkoncertu" Rīgas Domā, kurā piedalīsies latviešu mūzikas grupa "Sigma" (sastāvā: Jānis Ozoliņš - balss, taustiņinstrumenti; Kaspars Lastovskis - bass; Uģis Eihvalds - sitamie instrumenti) un septiņi mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups. Tas būs īpaša žanra iestudējums, kurā vienlīdz liela nozīme paredzēta gan lasītajam dzejas tekstam, gan mūzikai.

"Māksla un to apvijušie jautājumi notiek, un atkārtojas kā mūžīgs, neizskaidrots rituāls", atzīst "Dzejkoncerta" režisore Ingas Surgunte, kuras veidotajā programmā gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas "Sigma" skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus, kā arī laikmetīgās dejas performances Olgas Žitluhinas iestudējumā.

Par pasākuma vizuālo noformējumu gādās viens no Latvijas izcilākajiem telpas iekārtojuma mākslas meistariem, Andris Freibergs, kurš radīs Rīgas Domā vēl nepieredzētu skatuves instalāciju.

Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas atrodas jau izstrādes noslēguma fāzē un jau drīzumā rotās Marijas kapelu.

Tags

Dzejas dienas Inese Zandere Kārlis Vērdiņš Mans Doms Uldis Bērziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form