Arī Saeimas deputāti piedalīsies 'Grāmatu draugu ķēdē'
Foto: DELFI

Saeimas Prezidija locekļi, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, kā arī Saeimas darbinieki sestdien, 18.janvārī, piedalīsies tautas līdzdalības akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", ziņo Saeimas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Grāmatu draugu ķēde" būs centrālais Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikums, kura laikā cilvēki aicināti nodot grāmatas no rokas rokā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas uz jauno

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, piedaloties plkst.12.00 "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" atklāšanā, uzrunās klātesošos jaunajā LNB ēkā.

Savukārt Saeimas deputāti un darbinieki grāmatu draugu ķēdē piedalīsies plkst.12.30 pie Brīvības pieminekļa.

Pagājušā gada novembrī, Saeimas namā atklājot ceļojošo izstādi "Rīga 100 gadu garumā 1914. – 2014", akcijai reģistrējās vairāk nekā 100 cilvēku.

Kopumā akcijai reģistrējušies aptuveni 13 tūkstoši cilvēku. Tie, no rokas rokā padodot viens otram desmit līdz piecpadsmit tūkstošus grāmatu, veidos vairāk nekā divus kilometrus garu grāmatu draugu ķēdi.

Pirmās grāmatu draugu ķēdē uz jauno LNB ēku dosies akcijā "Tautas grāmatu plaukts" Gaismas pilij dāvinātās grāmatas – ikviens tika aicināts LNB veltīt sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Tās kopā ar vairākiem desmitiem tūkstošu citu iedzīvotāju dāvinātu grāmatu nonāks un tiks glabātas bibliotēkas jaunās ēkas izvietotajā stikla sienā, kas sliesies piecu stāvu augstumā.

Tags

Grāmatu draugu ķēde Latvijas Nacionālā bibliotēka Solvita Āboltiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form