Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana sāksies 18. novembrī
Foto: F64

Šogad, 18. novembrī, tiks atklāta mākslinieciskā izgaismošana Brīvības piemineklim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē proiekta autori, novembra sākumā pieminekļa apkārtnē sāksies 12 speciālo balstu uzstādīšana, kuru augstums būs 11 metri un kuros tiks izvietotas apgaismošanas komunikācijas. Balstu izgatavošana ir ziedojums no Latvijas eksporta jomā atpazīstamā metālapstrādes uzņēmuma "Tecnopali". 54 īpašus, mākslinieciskai apgaismei nepieciešamus, apgaismes ķermeņus izgatavojis un ziedo Latvijas uzņēmums "NA". Šobrīd notiek būvdarbi pieminekļa apkārtnē, ko veic Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma", lai ieviestu pieminekļa apkārtnē komunikāciju infrastruktūru, kas veidos jaunu sadales tīklu pieminekļa apkārtnē un atslogos pilsētas elektrības jaudas.

Pateicoties ziedotājiem un projekta atbalstītājiem, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds arhitekta Austra Mailīša vadībā sagatavojis arhitektonisko koncepciju un, piesaistot kompetentus Latvijas gaismu tehnoloģiju māksliniekus, vietējos ražotājus, pašvaldības uzņēmumus tiek veikta mākslinieciskās izgaismošanas projekta realizācija.

"Sākumā – bija ideja, sabiedrība atsaucās, pēc tam – valsts un pašvaldība atbalstīja. Šobrīd tas kļūst redzams: sabiedrības, valsts un pašvaldības sadarbībā ir paveicamas tautu un valsti vienojošas lietas. Mākslinieciska izgaismošana, kas mūsu brīvības simbola vērtības ļaus skatīt visiem un visos laikos, top sabiedrības, valsts un pašvaldības sadarbībā," atzīst Valdis Zatlers, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda izveides iniciators.

Brīvības pieminekļa izgaismošanu, uzstādot māksliniecisku izgaismojumu Brīvības tēlam un pieminekļa skulpturālajam ansamblim, paredzēts veikt līdz 2021. gada 18. novembrim.

Jau ziņots, ka 2018. gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Brīvības pieminekļa izgaismošanā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs, ziedojot portālā "Ziedot.lv" vai fonda mājaslapā.

Tags

18. novembris Brīvības piemineklis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form