Dailes teātri vadīs Juris Žagars, mākslinieciskā direktora amatā – Viesturs Kairišs
Foto: LETA

Atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Dailes teātris" valdes locekļa amatu 13 pretendentu konkurencē komisija par atbilstošāko atzinusi Juri Žagaru. Amata pienākumu pildīšanu Žagars no līdzšinējā teātra direktora Andra Vītola pārņems šā gada 2. martā, medijiem paziņoja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat zināms, ka par teātra mākslinicieko direktoru kļūs teātra, kino un operas režisors Viesturs Kairišs, kurš jau iepriekš LTV raidījumam "Kultūrdeva" un žurnālam "Ir" bija atklājis, ka ieņems šo amatu, ja konkursā uzvarēs Žagars. To, ka Kairišs būs teātra mākslinieciskais direktors 23. janvārī medjiem apstiprināja arī pats Žagars.

Jaunā Dailes teātra valdes locekļa uzdevums būs nodrošināt teātra māksliniecisko izaugsmi, vienlaikus saglabājot teātra mākslas daudzveidību un pieejamību plašam skatītāju lokam, kā arī teātra finansiālo stabilitāti, teikts KM paziņojumā.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis medjiem pauda: "Dailes teātris savas simtgades priekšvakarā ir arī pārmaiņu priekšā. No jaunā vadītāja mēs sagaidām daudzus sasniedzamos mērķus - gan Kultūras ministrijas izvirzītos, gan paša uzstādītos, kā arī maksimālu atdevi Dailes teātrim un vēlmi, spēju komunicēt ar kolektīvu un sabiedrību, stāstot un skaidrojot savus plānus un lēmumus. Vēlos pateikties arī līdzšinējam vadītājam Andrim Vītolam par paveikto un teātrim veltītiem darba gadiem!"

"Juris Žagars komisijas locekļu vērtējumā visaugstāko punktu skaitu ieguva, iepazīstinot ar plašu un daudzpusīgu, ilggadējā darbā (tai skaitā kapitālsabiedrības locekļa amatā) iegūto pieredzi kultūras jomā - jo īpaši teātra nozarē – apvienojumā ar profesionālajām un personīgajām rakstura īpašībām. Žagaram ir teicamas stratēģiskās plānošanas, darba vadības un organizācijas prasmes, spēja izvērtēt potenciālos riskus un pieņemt lēmumus, bet galvenais – īpaši izteikta orientācija uz rezultātu sasniegšanu. Žagara piedāvātā attīstības vīzija par Dailes teātri kā stabilu, augsti profesionālu, finansiāli veiksmīgu kultūras institūciju ar labu reputāciju gan skatītāju, gan kritiķu vidū, tās īstenošanai izstrādātā mākslinieciskās un saimnieciskās darbības vadības struktūra un saturiskais piepildījums, jo īpaši teātra simtgades sezonai, komisiju pārliecināja," papildināja Konkursa komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Žagars par teātra māksliniecisko direktoru ir izvēlējies režisoru Viesturu Kairišu, kurš ir piekritis pildīt šo amatu.

Viņš atzīmēja, ka Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Žagars arī norādīja, ka kopā ar Kairišu jau sācis strādāt pie nākotnes repertuāru.

Juris Žagars valsts kapitālsabiedrības vadībai nepieciešamās prasmes un pieredzi ieguvis, pildot Vidzemes koncertzāles direktora, Cēsu Mākslas festivāla direktora, arī Cēsu domes deputāta amata pienākumus. Tāpat viņš ir Dailes teātra aktieris jau 25 gadus; slēpošanas bāzes "Žagarkalns" īpašnieks. Iepriekš bijis SIA "Auto Bergs" direktors, z-s "Kalna Žagari" īpašnieks un Jaunatnes teātra aktieris.

Juris Žagars absolvējis Latvijas Valsts Konservatorijas aktiermākslas nodaļu, iegūto izglītību papildinājis arī studijās Berlīnes Gētes institūtā un Londonā, apgūstot intensīvos angļu valodas kursus ar kultūras ievirzi.

Jau ziņots, ka Dailes teātra valdes locekļa konkursa pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā (iegūta pēdējo 7 gadu laikā), teicamas latviešu valodas un vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozari (īpaši teātra nozari) un valsts kapitālsabiedrības darbību, vadību, arī finanšu vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskas plānošanas, labas darba organizācijas un vadības prasmes, kā arī orientācija uz rezultātu sasniegšanu. Līdz ar citiem dokumentiem Dailes teātra valdes locekļa amata pretendentiem bija jāiesniedz un komisija izvērtēja arī teātra trīs gadu darbības izvērtējums un turpmākās darbības attīstības piedāvājumu pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam Dailes teātra valdes locekļa amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 801,00 eiro.

Jau ziņots, ka sezonas sākumā – 2019. gada septembrī – Dailes teātra aktieri izteica neuzticību tā ilggadējam mākslinieciskajam vadītājam Dž.Dž. Džilindžeram, kas rezultējās ar viņa atkāpšanos no amata un paziņojumu, ka viņš pārrauc jebkādu darbību Latvijas teātros. Vēlāk no amata atkāpās arī Dailes teātra direktors Andris Vītols.

Tags

Dailes teātris Juris Žagars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form