Foto: Ar koncertizrādi 'Pus es' atklāj mūzikas namu 'Daile'
Foto: DELFI

Ojāra Vācieša dzimšanas dienā - 13. novembrī - pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Lūsēna jaunradīta programma - koncertizrāde ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem - "Pus es" ar moto, citējot Ojāru Vācieti, "..es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules..". Ar to arī tiek atklāts jaunais mūzikas nams "Daile", kas iekārtots izbijušā kinoteātra "Daile" telpās.

Kopš 2012. gada sākuma komponists Jānis Lūsēns strādājis ar Ojāra Vācieša dzeju un šajā laikā tapuši ap 30 skaņdarbu. Komponistam, rūpīgi izmeklējot uzrakstīto, tapusi programma "Pus es".

Koncertizrādei izvēlētajā dzejā tika saskatīts radošais, provokatīvais, izaicinošais nervs, kas tik ļoti raksturīgs un asociācijām bagāts ar 70., 80. gadu norisēm padomju Latvijā, kā arī vienlaikus precīzi atspoguļo tā laika izjūtas un noskaņas.

Īpaši koncertizrādei tika iegādāti atbilstoši "vintage" instrumenti - elektriskās ērģeles "Hammond" un elektriskās klavieres "Rhodes".

Koncertizrādes "Pus es" scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece - Ieva Veita, tekstu salikumi - Evita Sniedze, solists un lomas atveidotājs Ģirts Ķesteris. Koncertizrādēs piedalīsies mūziķu grupa - Jānis Lūsēns - taustiņinstrumenti, Jānis Lūsēns jaunākais - bass, Viktors Eunapu - ģitāra, Aivars Gudrais - ģitāra, Mārtiņš Linde sitamie instrumenti, gaismu mākslinieks - Mārtiņš Feldmanis.

Darba procesā, kopīgi ar scenogrāfu Reini Suhanovu un kostīmu mākslinieci Ievu Veitu, veidojot koncertizrādes vizuālo ietērpu, mākslinieki tēlaino pieeju šim ciklam ar Ojāra Vācieša jūtīgo dzeju, tika nodēvējuši par Pārdaugavas popārtu.

Katra koncertizrāde būs unikāla, jo nav paredzams, kādā secībā tiks atskaņoti skaņdarbi. Tās norisi noteiks noskaņa un enerģijas apmaiņa ar skatītājiem. Papildus starp dziesmām Ģirta Ķestera lasījumā izskanēs Ojāra Vācieša rakstīto vēstuļu fragmenti saviem laika biedriem, draugiem, kas apkopoti Ilzes Bindes sastādītājā krājumā - Ojārs Vācietis "Kopotie raksti, desmitais sējums". Vēstuļu fragmentus, iederīgus koncertizrādes stilistikai izraudzījusi dramaturģe Evita Sniedze.

Tā kā mūzikas autoram šis darbs ir bijis īpaši nozīmīgs un tuvs, rosinot būt, kā pats autors saka "radošam, brīvam un pārdrošam", un koncertizrādes producente Anda Zadovska atbalstīja "Pus es" dziesmu mūzikas ieraksta izdošanu, klausītājiem gan Mūzikas namā Daile, gan Jāņa Rozes tirdzniecības vietās būs iespēja iegādāties ierakstu "Pus es" cd formātā ar 16 Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša dziesmām.

Koncertizrādes "Pus es" Mūzikas namā "Daile" šogad skatāmas un klausāmas vēl 14. un 15. novembrī. Savukārt, 23. un 24. novembrī viesizrādes "Pus es" notiks Valmieras drāmas teātrī.

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Evita Sniedze Ģirts Ķesteris Jānis Lūsēns Ojārs Vācietis

Comment Form