Foto: Četras spilgtas dienas vēju pilsētā – aizvadīts 'Liepājas mākslas forums'
Foto: Dainis Kauliņš

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 4. līdz 6. augustam, Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" un pilsētvidē aizvadīts starptautisks mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas mākslas forums", kurā šogad piedalījās mūzikas, dejas, teātra un vizuālās mākslas izpildītāji no 10 dažādām valstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Četru dienu garumā norisinājās kopskaitā 16 laikmetīgās mākslas pasākumi, tostarp astoņi bezmaksas pasākumi. Kopējais festivāla apmeklētāju skaits trīs dienās sasniedzis 3000. Forumā piedalījās mākslinieki no Somijas, Spānijas, Beļģijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Igaunijas, Skotijas, Krievijas, Itālijas un Latvijas, līdztekus performancēm, padarot festivālu arī par starptautisku mākslinieku tikšanās vietu.

Forums noritēja jau trešo gadu, tieši šogad iegūstot interaktīvu nokrāsu – festivāla laikā notika, sarunas, diskusijas, lekcija, meistarklase un katra vakara noslēgumā apmeklētāji varēja satikties ar māksliniekiem atpūtas bārā jeb laundžā.

"Šis ir virziens, kādā vēlamies turpināt," atzīst foruma mākslinieciskās programmas autore Baiba Bartkeviča, "nojaukt robežas ne tikai starp mākslas žanriem, bet arī starp skatītāju un mākslinieku, tuvojoties viens otram."

Forums noslēdzās svētdienas, 6. augusta vakarā, bet vēl aizvien turpinās četri notikumi – koncertzāles "Lielais dzintars" 1., 3. un 6. stāvā visu augustu skatāma un saklausāma izstāde "Melnais caurums", tāpat Jaunliepājā aplūkojams Zanes Elertes vides objekts "Okeānā", bet starpdisciplinārais Karostas ūdenstorņa mākslas projekts apskatāms no ceturtdienas līdz svētdienai, līdz pat 27. augustam.

Kā jau iepriekš ziņots, spāņu izcelsmes Somijā dzīvojošais komponists un skaņu mākslinieks Hosuē Moreno (Josue Moreno) īpaši koncertzālei veltījis un izveidojis skaņas instalāciju "Dzintara diptihs", kas pastaigā pa koncertzāli būs klausāma gada garumā, līdz pat 2018. gada augustam. Instalācija darbojas uz skaņas akupunktūras principiem, koncertzāles stiklu vibrācijas pārvēršot mūzikas skaņās. Kompozīcija ir pašradoša un ne dienu neatkārtosies.

Tags

Lielais Dzintars Liepājas mākslas forums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form