Iepazīsties - pirmie 'Laiks Ziedonim' apbalvojuma saņēmēji!
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 3. maijā, atzīmējot Imanta Ziedoņa 81. dzimšanas dienu, Gaismas pils Imanta Ziedoņa zālē cildināti pirmie pieci apbalvojuma "Laiks Ziedonim" saņēmēji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apbalvojums, kura ideja pirms vairākiem gadiem izlolota kopā ar pašu dzejnieku, šogad pasniegts piecās nominācijās - tautsaimniecībā, novadpētniecībā, par dzīvi literatūrā, zinātnē un bērniem un jauniešiem.

Apbalvošanas ceremonijā uzstājās Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris, Dita Krenberga, Raimonds Gusarevs, Jānis Šipkēvics, Jānis Strapcāns, Kaspars Zemītis, Laima Jansone un Raimonds Tiguls. Ceremonijas režisore ir Laura Groza - Ķibere.

Apbalvojuma "Laiks ziedonim" statuetes:

Jau ziņots, ka Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar portālu "Delfi" aicināja apbalvojumam pieteikt un pieteikties tādus cilvēkus, kuri parādījuši izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam ir bijušas svarīgas.

Meklējot apbalvojuma ieguvējus, personības un viņu padarītais tika vērtēts Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība. Lai spētu to veikt, fonds "Viegli" aicināja iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot viņus par šīs nozares vizionāriem.

Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" saņēmēji:

Katrā nominācijā laureāts saņēma cildinājuma apliecinājumu, Olgas Šilovas veidoto statueti un 3000 eiro. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Tāda pati statuete tika dāvināta arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, un tā atrodas pie ieejas Imanta Ziedoņa zālē.

Tags

Andris Vilks (LNB) Fonds 'Viegli' Gaismas pils Imants Ziedonis Jānis Šipkēvics (Shipsi) Laima Jansone Latvijas Nacionālā bibliotēka Latvijas Radio koris Latvijas Universitāte Raimonds Gusarevs Raimonds Tiguls Renārs Kaupers Zilupe Vestards Šimkus Viļakas novads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form