Izstādīs leģendāro fotogrāfiju 'Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā no 10. līdz 28. novembrim varēs apskatīt unikālo Latvijas valsts vēstures relikviju - Viļa Rīdzenieka lielformāta oriģinālfotogrāfiju "Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī", portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Fotogrāfija sniedz ne tikai tās dienas vizuālo tēlu. Laika gaitā tā kļuvusi par Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas simbolu, tādēļ muzejs ik gadu to izstāda Latvijas Republikas proklamēšanas svētku laikā.

Viļa Rīdzenieka (1884.-1962.) oriģinālfotogrāfija ir unikāla Latvijas vēstures relikvija, tā ir vienīgā vizuālā liecība, kurā iemūžināts Latvijas Republikas proklamēšanas brīdis II Rīgas pilsētas (tagadējā Latvijas Nacionālajā) teātrī.

Leģendāro lielformāta fotoattēlu (120x170 cm) Rīdzenieks izgatavoja 1920. gadu sākumā, kurā ar kolorētas retušas palīdzību izcēla galvenās personas un Latvijas sarkanbaltsarkano karogu, tā panākdams melnbaltā uzņēmuma izteiksmību.

Fotogrāfija ilgus gadus greznoja vecmeistara darbnīcas "KLIO" skatlogu Vaļņu ielā. Okupācijas periodā to, aizlīmētu ar papīru, slēpa Rīdzenieka ģimene. Atmodas laikā fotogrāfa atraitne Olga Rīdzeniece unikālo fotogrāfiju nodeva Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam. Par šī notikuma realizāciju jāpateicas fotogrāfam Gunāran Janaitim.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form