'Latvijas goda aplis' aicina uz Viduslaiku svētkiem Jaunpils novadā
Foto: Publicitātes foto

Jaunpils novadā 11. augustā notiks kārtējais "Latvijas goda apļa" pasākums, šoreiz aicinot uz Viduslaiku svētkiem, portālu "Delfi" informē rīkotāji no biedrības "Staro 100".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viduslaiku svētku atklāšana pie Jaunpils pils pakājē izvietotā lielgabala sāksies pulksten 15 kopā ar pārvaldnieku fon Grāvelšteinu jeb aktieri Gintu Grāveli. Līdz pat pulksten 20.30 norisināsies dažādas aktivitātes visai ģimenei, ieskaitot amatnieku darbnīcas, atrakcijas pils telpās un tās apkārtnē, kā arī amatieru tirdziņu pils laukumā.

Pils zālēs būs iespēja apskatīties vēsturiskus Jaunpils kino krājumus, Rotas Bērzkalnes gleznas un krāšņus grāmatu origami darbus. Pie pils notiks arī gleznošanas plenērs mākslinieces Aijas Princes vadībā, darbosies hennas zīmējumu darbnīca un zīlētava, būs iespēja padegustēt vietējo ozolzīļu kafiju un radīt savu spēka zīmi, ar ko uzreiz piedalīties dzejas brīvstūrī. Bērni varēs satikties ar Smaidu darbnīcas pasaku tēliem, samīļot mājdzīvnieku sētas iemītniekus, paspēlēties ar lielajiem pūšamburbuļiem un pārbaudīt savu izveicību Viduslaiku bērnu spēlēs. Notiks arī sejiņu apgleznošana.

Pulksten 15.30 pils kamīnzālē norisināsies sarunas ar Kurzemes dzejnieci Maiju Laukmani, bet no pulksten 18.30 ikviens varēs piedalīties stāstnieku Gunta Pakalna, Inas Celitānes un Liesmas Lagzdiņas piedāvātajā stāstu novakarē vairākās pils zālēs un arī pagrabā. Paralēli darbosies arī rakstīšanas skola. Vēl pulksten 15.30 sāksies aktivitātes pils pagalmā, kur būs iespēja vērot viduslaiku priekšnesumus un bruņinieku cīņas, kā arī uzdejot to laiku dejas attiecīgas mūzikas pavadībā. Visi tiek aicināti aplūkot arī Jaunpils dzirnavas un viduslaiku sētu "Niedru lija".

Pulksten 21 uz lielās skatuves pie pils tiks teiktas svētku runas, bet pēc tām sāksies svētku koncerts, kurā uzstāsies dziedošo aktrišu trio "Saldais" – Dita Lūriņa-Egliena, Zane Dombrovska un Lelde Dreimane, piedaloties arī aktierim Mārtiņam Meieram.

Līdz ar tumsas pietuvošanos pulksten 22.30 uz saliņas tiks iedarbināta hercoga Jēkaba laiku ugunsmašīna, kā arī gaismas spēles uz pils torņu sienām. Visbeidzot pulksten 23 pils parkā sāksies simtgades zaļumballe kopā ar Laura Reinika tēva Artūra Reinika grupu "Tērvete", kas šogad atzīmē trīsdesmitgadi.

"Latvijas Goda aplis" novados godina arī vietējos Goda saimniekus. Jaunpilī šajā godā tiks celti: novada lielākais graudkopis, SIA "Joži" īpašnieks Gunvaldis Sproģis, mājas, logus, durvis, kāpnes ražojošās SIA "Līvas grupa" īpašnieks Agris Smelteris un Jaunpils pienotavas direktors Viesturs Krilovs.

Plašāka informācija par svētkiem atrodama interneta lapā jaunpilspils.lv. Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Tags

Gints Grāvelis Jaunpils Latvijai 100 Latvijas goda aplis Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form