'Latvijas Pasts' izdod Rīgas Porcelāna muzejam veltītu pastmarku
Foto: Publicitātes attēli

"Latvijas Pasts" 2021. gada 6. augustā izdod pirmo pastmarku jaunā sērijā "Latvijas muzeji" – pirmais tās izdevums veltīts Rīgas Porcelāna muzejam. Uz jaunās pastmarkas attēloti dažādi porcelāna mākslas priekšmeti no muzeja krājuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzeju sektors ir būtisks kultūras nozarei, kas kalpo sabiedrībai un tās attīstībai. Jaunā pastmarku sērija Latvijas muzeji veidota, lai iepazīstinātu ar plašo muzeju klāstu Latvijā, stiprinot kopējo muzeju lomu sabiedrībā.

Pastmarka Rīgas Porcelāna muzejs izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Jauno filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi fotogrāfa Gvido Kajona fotoattēlus. Pastmarkas kompozīcija veidota, iekļaujot tajā Rīgas porcelāna ražotnēs tapušus mākslas priekšmetus, kas pašlaik glabājas Rīgas Porcelāna muzejā un ir daļa no Nacionālā muzeju krājuma – dekoratīva vāze Dziesmu svētki, servīze Tauta, dekoratīvs šķīvis un svečturis Ilga.

Uz aploksnes redzams Rīgas Porcelāna rūpnīcas mākslinieces Beatrises Kārkliņas 1966.gadā radītais garšvielu trauku komplekts Rotaļa un tā ražošanas inventārs: formas, modeļi un kapes. Savukārt pirmās dienas zīmogā izmantots kafijas servīzes Laima siluets – šī servīze gan tējas, gan kafijas servīzes versijā bija viens no pirmajiem lielajiem dizaina uzdevumiem tolaik jaunajai māksliniecei Zinai Ulstei, kas 1953.gadā bija kļuvusi par Rīgas Porcelāna fabrikas galveno mākslinieci.

Rīgas Porcelāna muzejs atrodas Rīgā, Kalēju ielā 9/11, – tajā iespējams iepazīties ar porcelāna mākslas un ražošanas vēsturi Rīgā. Muzeja krājumā ir gandrīz 10 000 dažādu porcelāna, fajansa, māla un citu keramisko materiālu priekšmetu. Muzeja ekspozīcija, tematiskās izstādes un publikācijas ļauj izzināt porcelāna ražošanas tradīcijas un dizaina attīstību no 19.gadsimta vidus līdz 20.gadsimta 90.gadiem, kā arī uzzināt par porcelāna mākslas procesu mūsdienās.

Tags

Latvijas Pasts Rīgas Porcelāna muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form