Liepājas Universitātē jaunā studiju programmā gatavos aktierus Liepājas teātrim
Foto: LETA

Akadēmiskās informācijas centra (AIC) studiju programmu licencēšanas komisijas sēdē nolemts izsniegt licenci Liepājas Universitātes jaunajai bakalaura studiju programmai "Aktiermāksla", informē universitātes pārstāve Simona Laiveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā studiju programmā tiks sagatavoti aktieri Liepājas teātrim.

"Šis aktieru kurss ir nepieciešams, lai sabalansētu Liepājas teātra trupu pa vecuma kategorijām, un ir svarīgi, lai tas notiktu Liepājā," uzsver Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins. "Divi mēģinājumi sagatavot aktierus Liepājai Rīgā ir piedzīvojuši fiasko. Labs piemērs bija Klaipēdas kurss, kā arī deviņdesmito gadu sākumā Liepājā apmācītie aktieri," norāda Laukšteins.

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane pauda gandarījumu, ka izdevies panākt jaunā aktieru kursa sagatavošanu tieši Liepājas Universitātē. "Iepriecinoši ir tas, ka Liepājas teātra, Liepājas Universitātes un Liepājas pilsētas domes kopīgā pārliecība par to, ka Liepājas teātra aktieru sagatavošana vislabāk var notikt tieši šajā pilsētā, ir uztverta. Gandarījumu sniedz ekspertu pozitīvais novērtējums pēc programmas īstenošanas projekta izpētes. Līdz ar licences saņemšanu mums ir dota iespēja realizēt savu kopīgo redzējumu, šo iespēju uztveram ar lielu atbildības sajūtu," pauda Gūtmane.

Dokumentu iesniegšana studiju programmā "Aktiemāksla" Liepājas Universitātē notiks no 28. augusta līdz 2. septembrim. Konsultācija paredzēta 4.septembrī, bet iestājpārbaudījumi - 5. un 6. septembrī.
Jau vēstīts, ka jauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.

19. janvārī Liepājas domes sēdē pieņemts lēmums par studiju programmas līdzfinansēšanu aktieru kursa sagatavošanai Liepājas Universitātē, lai 2021. gadā Liepājas teātrī ienāktu jauna profesionālu aktieru paaudze.

Tags

Herberts Laukšteins Liepājas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form