Mobilās kultūrtelpas 'Strops' Rīgā turpinās darboties arī nākamgad
Foto: Kaspars Berziņš

Mobilās kultūrtelpas "Strops" savu darbību Rīgā turpinās arī nākamajā sezonā – Latvijas valsts simtgades gadā, portālu "Delfi" informē Rīgas Domes pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Radošās kultūrtelpas "Strops" ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas iekļauts galvaspilsētas programmā. 2017. gada vasarā, pirmā sezonas laikā "Stropos" kopumā notika ap 80 kultūras, mākslas, izklaides, aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumi, kurus apmeklēja kopskaitā vairāk nekā 5000 iedzīvotāji, gan jaunieši un pieaugušie, gan seniori un ģimenes ar bērniem. Visas vasaras garumā kultūrtelpās bija izvietotas izstādes, kurās apmeklētājiem bija iespēja iepazīt Rīgas apkārtnes – Mežaparku un Ķengaragu.

"Stropu" darbība vasarā tika sadalīta trīs tematiskajās līnijās: maijā un jūnijā akcents tika likts uz pasākumiem ģimenēm ar bērniem, jūlijs tika pasludināts par "Z" mēnesi un tika īstenoti pasākumi sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, bet augusts bija veltīts Rīgas svētkiem.

Sezonas laikā "Stropu" apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt 24 koncertus, iesaistīties 15 pasākumos ģimenēm ar bērniem un astoņās diskusijās, sarunu vakaros un lekcijās. Ikviens varēja piedalīties 12 sporta aktivitātēs un astoņos aktīvā dzīvesveida pasākumos. Šajā laikā notika arī septiņi radošās jaunrades sarīkojumi un seši dzejas un literatūras pēcpusdienas.

Kultūrtelpās pārsvarā notika kamerpasākumi, taču bija arī seši lielformāta pasākumi, kuros pulcējās visnotaļ kupls apmeklētāju skaits, tostarp grupu "Dzelzs vilks", "Tautumeitas" un Arņa Miltiņa koncerti, Starptautiskajai bērnu dienai veltīti pasākumi, kā arī "Satori" vasaras avīzes atklāšana.

"Kultūrtelpas "Stropi" šajā vasarā iezīmēja jaunas kultūras norišu un apkaimju iedzīvotāju tikšanās vietas Rīgā, kā arī telpas, kurās izzināt galvaspilsētas apkaimju vēsturi. Šis ir lielisks projekts, kurš Latvijas valsts simtgades kontekstā ir jāturpina, tādēļ jau šobrīd plānojam, kurās Rīgas apkaimēs rīdziniekiem būs pieejamas kultūrtelpas nākamvasar", saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form