Mūzikas nama 'Daile' repertuārs mazajiem skatītājiem un ģimenēm
Foto: Publicitātes foto

Marta pēdējās dienās Mūzikas namā "Daile" pirmizrādes piedzīvoja Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikls visai ģimenei "Burvis no Oza zemes". Vēl šajā sezonā - aprīlī un maijā krāšņais multimediālais iestudējums aicina mazos skatītājus un ģimenes iepazīt mūzikla varoņus, pasakas tēlu satraucošos piedzīvojumus un sapņu piepildījumus izrādēs Mūzikas namā "Daile", portālu "Delfi" informē pasākumu rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pētera Brūvera librets tapis pēc Laimena Frenka Bauma zināmās pasakas "Brīnumainais burvis no Oza zemes" motīviem. Sapnī mazā Dorotija kopā ar sunīti Toto, vēja nesta, nokļūst tālu prom no mājām.

Ejot pa Dzelteno ceļu uz Smaragda pilsētu, viņiem pievienojas Putnubiedēklis, Dzelzs Malkascirtējs un Gļēvais Lauva, kuri kļūst par Dorotijas draugiem. Ceļojumā, sastopot Labo Burvi, Ļauno Raganu un lidojošos mērkaķus, pārvarot vājumu, bailes un trūkumus, pasakas varoņi nokļūst gan teiksmainajā burvja Oza zemē, gan atrod ceļu uz mājām.

Kā atklāj iestudējuma režisore Dace Pūce: "...iestudējums "Burvis no Oza zemes" ir neparasts, aizraujošs un sirsnīgs piedzīvojums. Izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas, ir radīta multimediāla vide, kurā vienkopus saplūst gan teātris, gan kino. Mūzikla scenogrāfiju veido 11 īpaši veidoti maketi, kas attēlo darbības vidi, un tā ir unikāli veidota teātra izrāde, kāda Latvijā iepriekš nav tikusi iestudēta. Mūzikla atslēgas vārdi - dinamika, krāsainība, deja, mūzika, izaicinājums, kas spēs aizraut un iedvesmot gan bērnus, gan jauniešus, gan viņu vecākus un pat vecvecākus."

Pēc izrādes noskatīšanās, apmeklētāji varēs tuvāk aplūkot iestudējumam veidotos 11 maketus, izvietotus ērti pieejamus uz "Dailes" nama skatuves. Mūziklā lomas atveido: Dorotija - Ieva Sutugova, Burvis Ozs - Valts Pūce, Lauva - Niks Matvejevs, Putnubiedēklis - Ralfs Eilands, Dzelzs Malkascirtējs - Artis Robežnieks, Toto - Antons Zamišļajevs, Tēva, Sarga un Zaļā tēva lomās - Uģis Roze, Mātes – Labās Burves un Zaļās sievas lomās - Ieva Akuratere, Aija Vītoliņa būs gan kaimiņiene, gan Ļaunā Ragana, bet Atis Ieviņš - Koka un Lidojošo Mērkaķu vadoņa lomā.

Iestudējumā piedalās horeogrāfijas grupa Lienes Gravas vadībā un mūziķu grupa Jāņa Miltiņa vadībā (Jānis Miltiņš - taustiņistrumenti, Matīss Čudars - solo ģitāra, Jānis Lūsēns jr. - bass, Mārtiņš Linde - sitamie instrumenti, Kārlis Glavāns - klarnete).

Mūzikas nama "Daile" direktore un mūzikla producente Anda Zadovska pauž prieku, ka Mūzikas namā, kas skatītājiem durvis vēra pagājušā gada novembrī, un, kurā notiek gan klasiskās mūzikas koncerti, gan koncertuzvedumi, mūzikls "Burvis no Oza zemes" ir pirmais jauniestudējums tieši mazākajiem skatītājiem. "Tā arī turpmāk būs Mūzikas nama "Daile" repertuāra politika - nozīmīga vieta repertuārā tiks paredzēta iestudējumiem bērniem. Priecājos redzot, kā darbojās jauniestudējuma radošā komanda režisores Daces Pūces vadībā un, ar Latvijā vēl neredzētu izteiksmes līdzekļu palīdzību, ir izdevies radīt ļoti izteiksmīgu un aizraujošu darbu bērniem.

Līdz šīs sezonas beigām Mūzikas namā Daile iecerēti vēl divi iestudējumi mazākajiem skatītājiem - Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes muzikālā pasaka ar dzīvajām bildēm "Čigānmeitēns Ringla", kurā Ringlas lomu atveidos Baiba Neja. Savukārt, jau 18. maijā bērni un ģimenes aicināti apmeklēt Mārtiņa Meiera un Ineses Ramutes izrādi "Baltā kamielēna sapnītis", kas veidota pēc mongoļu tautas pasaku motīviem. Šobrīd ir uzsākts darbs pie nākamās sezonas iestudējumiem, un decembrī Mūzikas namā Daile tiks izrādīts Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikls "Sniega karaliene", bet 2015. gada pavasarī gaidāms jauns, muzikāls pārsteigums bērniem."

Šajā sezonā mūzikla "Burvis no Oza zemes" izrādes skatāmas 26. un 28. aprīlī, kā arī 6., 9. un 10. maijā.

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās visā Latvijā un elektroniski. Bērnu izrāžu apmeklētāju grupām pieejamas atlaides un skolotāju biļetes, tās iepriekš rezervējot pa e-pastu: dailesnams@gmail.com vai "Biļešu Paradīze" kasēs.

Tags

Aija Vītoliņa Artis Robežnieks Ieva Sutugova Inese Zandere Jānis Lūsēns Mūzikas nams "Daile" Niks Matvejevs Ralfs Eilands Uģis Roze Valts Pūce
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form