Rīgas cirka vēsturiskās ēkas pārbūvei piešķir trūkstošos 300 000 eiro
Foto: Publicitātes attēls

Ministru kabinets pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas otrdien, 8. jūlijā, lēma par 300 000 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas cirka vēsturiskās ēkas (Merķeļa ielā 4, Rīgā) pārbūves darbu veikšanai šajā gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atgādina KM pārstāve Lita Kokale, jau 2019. gada novembrī KM piesaistīja Rīgas cirkam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai projekta "Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana ēkai Merķeļa ielā 4, Rīgā" ietvaros.

Projekta kopējie attiecināmie izdevumi paredzēti 2,9 miljonu eiro apmērā (t.sk. līgumi jau noslēgti par 581 782 eiro), būvdarbiem plānojot 2,3 miljonus eiro (ēkas energoefektivitātes celšanai – bēniņu pārsegumu un kupola pārbūvei un siltināšanai, centralizētas ventilācijas sistēmas ierīkošanai, pagalma fasādes sienu siltināšanai, esošo logu un durvju nomaiņai, apkures sistēmas un siltummezgla pārbūvei un modernizācijai, elektroapgādes sistēmas atjaunošanai un modernizēšanai), skaidro KM pārstāve.

ERAF projektā pērn pabeigti projektēšanas darbi un projekta ekspertīze, kā arī izsludināti iepirkumi būvuzraudzības pakalpojumu sniegšanai un būvniecības veikšanai. Šogad energoefektivitātes projektā paredzēts veikt demontāžas darbus un sākt būvdarbus. Savukārt 2022. gadā - visus montāžas darbus, inženiertehnisko tīklu izbūves darbus, apdares darbus. Projekta gala termiņš ir 2022. gada oktobris.

Jau ziņots, ka 2021. gada maijā atklāta konkursa rezultātā par uzvarētāju būvdarbu veikšanā tika noteikta pilnsabiedrība "Adecco Group," tās piedāvājums darbu veikšanai – teju 3,8 miljoni eiro. Starpība starp pieejamo ERAF finansējumu būvdarbiem un noslēgtā līguma summu ir 1,4 miljoniem eiro, kas veido nepieciešamo papildu finansējumu būvdarbu veikšanai. Šodien valdības piešķirtais papildu finansējuma nodrošinās ERAF projekta pabeigtību, sasniedzot projekta rezultatīvos rādītājus.

Lai nodrošinātu ar Covid-19 krīzes seku pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistītā augstas gatavības projekta – Rīgas cirka vēsturiskās ēkas Merķeļa ielā 4, Rīgā, pārbūves – īstenošanu, sedzot trūkstošo summu projekta pabeigšanai, no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 2022. gadā būs nepieciešams vēl 1,1 miljons eiro.

Jau ziņots, ka Rīgas cirks nākotnē tiek plānots kā daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas un starptautiskā mērogā.

2020. gada rudenī sākās Rīgas ēkas energoefektivitātes rekonstrukcijas projekts. Projektu izstrādājis arhitektu birojs "NRJA".

Tags

Rīgas cirks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form