Sācies ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls 'Vadātājs', tā pirmā pietura – Zaķumuiža
Foto: Publicitātes foto

Ceļojošais festivāls "Vadātājs" ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā "Vadātājs" piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku, stāsta pasākuma organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība "Hi" un ansamblis "Manta" sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu: etīžu teātri "Nerten", tekstu grupu Orbīta, komiksu kultūras žurnālu "kuš!", laikmetīgās dejas pārstāvjiem un daudziem citiem.

Pirmā 2015. gada festivāla "Vadātājs" pietura ir Zaķumuižas kultūras nams.

15. maijā no plkst. 20.00 koncertā uzstāsies Ropažu jauniešu rokgrupu "New Age Travelers", Sniedze Prauliņa ar akustiski akadēmisku programmu, kā arī ansamblis "Manta". Par dejām rūpēsies blūza un rokenrola grupa "The Coco'nuts" un DJ duets Usne un Džims, savukārt viesmīlību nodrošinās brigāde "Sesks un Zaķumuiža" un Hungaricum ungāru virtuve. 

Visa vakara garumā tiks demonstrēta Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma (režisori: Jānis Ābele, Alise Zariņa, Liene Linde, Una Rozenbauma, Marta Herca, Jurijs Skorobogatovs, Valērijs Oļehno, Madara Didrihsone, Dāvis Kaņepe). Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīves vietas un vecuma.

Zaķumuiža par festivāla norises vietu izvēlēta,  pateicoties leģendāro "Sesks un Zaķumuiža" pasākumu rīkotāju iniciatīvai. Šo vēstures notikumu izteiksmīgi aprakstījis rakstnieks Jānis Joņevs.

Turpmākās festivāla "Vadātājs" pieturas 2015. gadā:

23. maijs: Mākslas telpa "Mala" Cēsīs.

10. jūlijs: Kuldīgas mākslinieku rezidence.

26. septembris: "Filcītis" Limbažos.

3. oktobris: Ideju māja Aizputē.

Pašvaldības un nevalstiskās kultūras organizācijas tiek aicinātas piedalīties un kļūt par nākamajām "Vadātājs" pieturām. Pasākumi notiek bez ieejas maksas.

Tags

Dāvis Kaņepe Jānis Joņevs Koncerti Māksla Mūzika Nerten Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form