Sāksies noslēdzošais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projektēšanas posms
Foto: Publicitātes foto

Noslēgusies Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas skiču projekta izstrāde. Līdz ar būvatļaujas saņemšanu sāksies otrais un pēdējais muzeja ēkas projektēšanas posms, kas ilgs līdz nākamā gada vidum, portālu "Delfi" informē projekta sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstot plašajam laikmetīgās mākslas darbu spektram, ēkas projektā iekļauta elastīga plānojuma izstāžu telpu grupas — no nelielām, klusinātas atmosfēras telpām līdz plašām vidēm, kas piemērotas liela mēroga instalācijām. Muzejā plānota arī 200 sēdvietu zāle performanču, koncertu, kino un starpdisciplināru notikumu norisei, kā arī mācību un nodarbību telpas izglītības programmu nodrošināšanai, lasītava un kafejnīca.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs iecerēts kā starpreģionālas nozīmes kultūras un mākslas centrs un apmeklētākais mākslas muzejs Baltijā, kura veidotās izstādes tiktu regulāri iekļautas arī citu valstu muzeju programmās, pateicoties unikālajai kolekcijai par mākslas un vizuālās kultūras procesiem Latvijā un Baltijas jūras reģionā no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un spējot papildus piesaistīt krājumu aizdevumus no privātiem kolekcionāriem.

Kā iepriekš ziņots, muzejs top saskaņā ar starptautiskā metu konkursa uzvarētāja - arhitektu biroja Adjaye Associates (Lielbritānija) un AB3D (Latvija) skici.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecība tiek nodrošināta par privātiem līdzekļiem kā mecenātu Borisa un Ināras Teterevu un "ABLV Charitable Foundation" dāvana Latvijas sabiedrībai valsts simtgadē. Muzeja izveidē piedalās vairāk nekā 20 uzņēmumu no Latvijas, kā arī Somijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Igaunijas jomās, kurās nepieciešamas specifiskas, ar muzeju attīstību saistītas zināšanas, kā piemēram, apgaismojums, drošība un citas. Tas ļaus jaunajam muzejam veiksmīgi strādāt pat ar pasaules prasīgākajiem māksliniekiem, kolekcionāriem un mākslas institūcijām.

Laikā, kamēr muzeja ēka vēl top, saturiski Borisa un Ināras Teterevu fonds un "ABLV Charitable Foundation" sniedz atbalstu laikmetīgās mākslas izstāžu veidošanai, sabiedrību iepazīstinot ar Baltijas jūras reģiona spilgtākajām laikmetīgās mākslas kolekcijām un Latvijas mākslas aktuālajiem procesiem. Savukārt, mākslinieku jaunākās paaudzes atbalstam šogad otro reizi tiks organizēta Baltijas Jaunā mākslinieka balva (Baltic Young Artist Award).

Muzeju plānots sabiedrībai atvērt 2021. gada 18. novembrī, noslēdzot Latvijas valsts simtgades svinības. Vairāk – www.lmocaf.org.

Tags

Laikmetīgās mākslas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form