Sarunu darbnīca Nr. 4. – Hardijs Lediņš un literatūra
Foto: Publicitātes foto

7. jūnijā, svētdienā, plkst. 14.00 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals "Upe" Vaļņu ielā 26) notiks ceturtā tikšanās diskusiju cikla "Sarunu darbnīcas" ietvaros, ko vada mākslas zinātniece un kuratore Līga Lindenbauma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceturtā saruna būs veltīta Hardija Lediņa literārajiem eksperimentiem, tajā piedalīsies literāts un Hardija 80. gadu aktivitāšu līdzgaitnieks Andris Zeibots, operas "Rolstein on the Beach" tekstu līdzautors Kaspars Rolšteins, kā arī Lediņa un NSRD daiļrades mīļotājs, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners, vēsta pasākuma rīkotāji.

Hardijs Lediņš līdztekus aktivitātēm vizuālajā mākslā un mūzikā ir radījis arī literārus tekstus. 1970. gadu beigās Hardijs kopā ar Juri Boiko sarakstīja absurda romānu "ZUN". Tas ietver NSRD aktivitātēm līdzīgas noskaņas un tajā sastopami vairāki vēlāk tapušo dziesmu tekstu tēli. 

Paši autori "ZUN" raksturojuši kā kaut ko "starp dzenbudismu un Kalifornijas hi-tech filosofiju." Absurda elementi rodami arī operā "Rolstein on the Beach" (1997), kuru Hardijs veidoja kopā ar Kasparu Rošteinu un kuru var raksturot kā spilgtu posmodernisma paraugu. Mūsdienās "ZUN" un NSRD dziesmu teksti joprojām saista jaunos autorus, inspirējot tekstu un vizuālās mākslas darbu radīšanai, stāsta organizatori.

Diskusiju cikls "Sarunu darbnīcas" veltīts multimediju mākslinieka Hardija Lediņa personībai un radošajam mantojumam, papildinot LLMC producētā Hardija Lediņa gada pasākumu programmu. Cikla ietvaros reizi mēnesī notiks tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem, katrā darbnīcā pievēršoties kādam citam Lediņa darbības laukam. Tajās piedalīsies gan Hardija Lediņa laikabiedri, kas piedalījās viņa radošajās aktivitātēs, gan nākamo paaudžu mākslinieki, cenšoties kopīgi iezīmēt Lediņa mantojuma aktualitāti un ietekmi uz laikmetīgo kultūru, vēsta pasākuma rīkotāji.

Tags

Andris Zeibots Hardija Lediņa gads Hardijs Lediņš Henriks Eliass Zēgners
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form