'Satori' aicina uz diskusiju par dusmīgo un neredzamo jaunatni
Foto: Publicitātes attēls

Trešdien, 15. janvārī, pulksten 19 Kaņepes kultūras centrā notiks interneta žurnāla "Satori" rīkota publiska diskusija "Es neko negribu, gribu visu!" par jauniešiem un pilsonisko aktīvismu, portālu "Delfi" informē Andrejs Vīksna.

2019. gadā žurnāls "Time" par gada cilvēku atzina 17 gadus veco klimata aktīvisti Grētu Tunbergu. Šis novērtējums apliecina, ka jaunieši mūsdienās ir spējīgi ietekmēt procesus un cilvēku prātus. Kurā brīdī jaunietis kļūst par "pieaugušo" – iegūst spēju rīkoties un uzņemties atbildību? Cik liela ir jauniešu vara, un vai "pieaugušie" viņiem liek šķēršļus?

Kādas mūsdienās ir jauniešu attiecības ar sabiedrību un valsti, cik liela ir viņu iesaiste pilsoniskajos procesos? Cik daudz jaunieši zina par politiku, un vai vēlēšanu tiesības vajadzētu piešķirt no 16 gadu vecuma? Cik liela atbildība jauniešu izglītošanā par pilsonisko sabiedrību un politiku ir "pieaugušajiem" – vecākiem, politiķiem un skolām?

Par šiem un citiem jautājumiem "Satori" un biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" rīkotajā diskusijā 15. janvārī Kaņepes kultūras centrā sarunāsies mūziķis un podkāsta "Pēdējā pilīte" veidotājs Jānis Krīvēns (krivenchy), publiciste Linda Curika, vidusskolniece un aktīviste Janta Paula Putniņa, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolotājs Jānis Arājs un biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidents Andris Gobiņš. Diskusiju vadīs "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Diskusija top sadarbībā ar biedrību "Eiropas Kustība Latvijā" un ir daļa no Kultūras ministrijas atbalstu saņēmušā projekta "Eiropas pēdas Latvijā 2019/2020". Ieeja bez maksas un iepriekšējas pieteikšanās.

Comment Form