Tapis Dzintaru koncertzāles vizuālā ceļveža satura paplašinājums
Foto: Ansis Starks

Ar audiogidu un tekstuāliem aprakstiem paplašināta Dzintaru koncertzāles virtuālā 360˚ tūre . Jaunajā tūrē iekļauta Arvīda Jansona skulptūra un kamerzāles skati, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Indra Vilipsone.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tūres paplašinājumam tika piesaistīta Jūrmalas pilsētas vēsturniece Inga Sarma, kura sagatavoja interesantiem faktiem bagātus aprakstus par Dzintaru koncertzāles telpu vēsturi un arhitektūru.

Apraksti tulkoti angļu un krievu valodā un tika integrēti esošajā 360˚ tūrē. Savukārt audio aprakstus, kurus ierunāja profesionāli diktori, turpmāk varēs noklausīties atbilstošajās tūres sadaļās Dzintaru koncertzāles mājaslapā, kur tie būs pieejami arī lasāmā versijā.

Kā norāda Vilipsone, plānots, ka virtuālā tūre ar audio gidu un tekstuālu aprakstu piesaistīs mājaslapai lielāku auditoriju, šis jaunais produkts stimulēs vairāku koncertzāles pakalpojumu attīstību – ekskursiju un darījuma tūrisma projektus un telpu nomu. Šie darbības virzieni būs īpaši aktuāli mazinoties ierobežojumiem. Tāpat brīžos, kad mūsu auditorija ir sastopama tikai digitālajā vidē, šis jaunums ļaus saglabāt saiti ar klausītājiem. Dzintaru koncertzāles 360˚ virtuālās tūres papildinājums ar audio gidu tiks integrēts jaunajā mājaslapā, kas taps 2022. gadā.

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis saka: "Edinburgā un vēlāk Dzintaros, kā šo vietu sauc patlaban, ir veidojušās muzicēšanas un mūzikas klausīšanās tradīcijas, no kurām izaugusi mūsu tautas kultūras spēka pašapziņa un talantu spožums. Dzintaru koncertzāle ir leģendām apvītu mākslinieku tikšanās vieta. Tā ir vienīgā vieta pasaulē, kur ikvienam ir brīvi pieejami mūsu brīvvalsts simbolikas autora Anša Cīruļa meistardarbi. Šeit piedzīvoti un joprojām ar jaunu vērienu vērojami pasaules mēroga mūzikas notikumi. Pilnveidojot vizuuālā ceļveža saturu, esam devuši iespēju ikvienam attālināti iepazīties ar koncertzāles vēsturi, mākslas vērtībām, kuras šeit var sastapt, tādejādi rosinot apmeklēt Latviju, Jūrmalu, Dzintaru koncertzāli. Pateicos visiem projekta idejas autoriem un īstenotājiem, kā arī Jūrmalas Domei par sniegto finansiālo atbalstu."

Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas un visas Latvijas leģenda. Tā ir spilgts apliecinājums Jūrmalas kūrorta koncertdzīves tradīcijām gadsimtu garumā un izteiksmīgs dažādos laikos tapušas un dažādu arhitektu radītas koncertu norišu vietas arhitektūras piemērs. 20. gadsimta 30. gados celtā Dzintaru koncertzāle ir vienīgā saglabājusies koka koncertzāle Latvijā un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

Virtuālā tūre aplūkojama šeit.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dzintaru koncertzāle Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form