Vakarbuļļu pludmalē Seno ugunskuru nakti atzīmēs ar akustiskajiem koncertiem
Foto: F64

Sestdien, 30.augustā, Vakarbuļļu pludmalē ikviens aicināts atzīmēt Seno ugunskuru nakti. No plkst.17 notiks radošās darbnīcas, plkst.19 diskusija, kā cilvēkam sadzīvot ar jūru, tai nekaitējot. Savukārt plkst.21 pie trim ugunskuriem sāksies akustiskie koncerti, informē "Rīga2014". Pasākums bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vakarbuļļu pludmalē aicināti visi interesenti, lai svinētu Seno ugunskuru nakti, parādītu piejūras tautu vienotību un apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru.

Uz Vakarbuļļu pludmali kursē 3. un 36. maršruta autobuss (pietura "Pludmale"). Pasākuma norises vietā ir velo novietnes un maksas auto stāvvieta. Cilvēki aicināti ņemt līdzi kabatas lukturīti, segas un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. No lietus un citiem nokrišņiem nav jābaidās, jo šogad būs iespēja pulcēties un baudīt vakaru arī īpaši sarūpētajās pasākumu teltīs.

Vakarbuļļu pludmalē sākot no plkst.17 ikviens interesents, jo īpaši ģimenes ar bērniem aicinātas uz radošajām darbnīcām. Notiks interjera priekšmetu – vēja zvanu – veidošana no dabīgiem materiāliem, pilsētas būvēšana no kūdras klučiem, kā arī glezniņu veidošana no dabas materiāliem. Izveidoto darbu katrs darbnīcas dalībnieks varēs paņemt līdzi.

Plkst.19 sanākušie ļaudis būs aicināti klausīties un piedalīties diskusijā, kā cilvēkam sadzīvot ar jūru, tai nekaitējot. Sarunu vadīs Sandijs Semjonovs, piedalīsies dažādu nozaru eksperti - sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, biologs Andris Andrušaitis.

Savukārt plkst.21 pie trim ugunskuriem sāksies akustiskie koncerti. Vakarbuļļu pludmalē uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, romantiskas kompozīcijas izpildīs jauniešu grupa no Kuldīgas "Stūrī zēvele", klasisko mūziku jūras krastā izpildīs Valters Pūce un Arturs Cingujevs.

Foto no pērnā gada Seno ugunskuru nakts:

Baltijas jūras veselībai veltītā Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi - augusta pēdējā sestdienā, saulrieta laikā. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums "Rīga 2014", Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji.

Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā plkst.21.30 Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos mainīt savus ikdienas ieradumus un tādējādi rūpēties par Baltijas jūru. Baltijas jūra ir lielākais iesāļūdens baseins pasaulē, un bažas par tās stāvokli arvien skaļāk izsaka vides eksperti un organizācijas.

Akcijā piedalīties aicināts ikviens – tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru, mudināt draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Tags

Haralds Sīmanis Rīga 2014 Stūrī zēvele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form