VKKF atbalstīs 53 valstiski nozīmīgus pasākumus, lielāko finansējumu piešķirot Riga IFF
Foto: Andrejs Strokins

Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) mērķprogrammā "Valstiski nozīmīgi pasākumi", kurā šogad pieejams finansējums 1,24 miljonu eiro apmērā, atbalstīs 53 projektus, lielāko finansējumu atvēlot Rīgas starptautiskā kino festivāla norisei, liecina fonda mājaslapā pieejamā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla norisei tiks piešķirti 130 000 eiro. Otrs lielākais finansējums – 98 000 eiro – tiks atvēlēts starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" norisei, bet vēl 58 000 eiro pienāksies Latvijas jaunā teātra institūtam, lai organizētu Latvijas nacionālās un studentu izstādes izvietošanu Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennālē.

Līdzfinansēt paredzēts arī festivālu "Dzejas dienas 2019", kino festivālu "Baltijas pērle", RIXC Mākslas un zinātnes festivālu, Rīgas modes nedēļu, folkloras svētkus "Pulkā eimu, pulkā teku 2019", Eiropas kultūras mantojuma dienas, izstādi par ebreju vēsturi Latvijā "Kultūras tilti", Latvijas Grāmatu izstādi un Latvijas senioru koru svētku norisi, kā arī daudzus citus pasākumus.

Kā informēja fonda pārstāve Jana Vērdiņa, kopumā VKKF mērķprogrammas "Valstiski nozīmīgi pasākumi" konkursā šogad tika iesniegti 95 pieteikumi par kopējo summu 3,51 miljons eiro.

Programmas mērķis ir atbalstīt Latvijas kultūras procesam nozīmīgu, ilglaicīgu pasākumu norisi, kas piesaista plašu mērķauditoriju un veicina Latvijas kultūrvides saglabāšanu un attīstību vietējā un starptautiskā kontekstā.

Pasākumu finansēšanā piedalās arī AS "Latvijas valsts meži", kuri šogad šim mērķim atvēlējuši 138 000 eiro, un AS "Latvenergo" – projektu realizācijai šogad atvēlot 75 000 eiro lielu ziedojumu.

Tags

Dzejas dienas Homo Novus Latvijas Jaunā teātra institūts Riga IFF VKKF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form