Mūžībā aizgājusi Leļļu teātra ilggadējā skulptore Marga Austruma
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 25. augustā, no šīs pasaules atvadījusies visilgāk strādājošā skulptore teātra vēsturē – Marga Austruma, portālu "Delfi" informē Latvijas Leļļu teātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Marga Austruma teātrī sāka strādāt 1953. gadā, tikai deviņus gadus pēc tā dibināšanas – sākotnēji kā butafore, bet no 1963. gada kā leļļu skulptore. 1966. viņa kļuva par teātra galveno skulptori un šo amatu atstāja tikai pēc 43 gadiem – 2009. gadā nododot savu vietu pašas apmācītajai jaunajai skulptorei Natālijai Davidovičai. Vairāk nekā 50 darba gados skulptore radījusi apmēram 3,5 tūkstošus leļļu galvu un masku, ar māksliniecisku precizitāti iezīmējot veidotajos tēlos gan tā raksturu, gan dzīves pieredzi.

Margas Austrumas radīto tēlu vidū ir varoņi no tādām slavenām Latvijas Leļļu teātra izrādēm kā "Lāčplēsis", "Runčuks Punčuks", "Velniņi", "Makss un Morics", "Šveiks", "Šveiks frontē", "Jums, vecāki", "Klauns Loreti un smaids", "Diega zīmes, Diega darbi", "Dekamerons", "Un atkal Pifs", kā arī neskaitāmiem citiem iestudējumiem. Viņas īpašais talants un spēks visvairāk izpaudās tieši komiskajos un raksturtēlos.

Atvadīšanās no Margas Austrumas notiks 31. augustā pulksten 14.00 Krematorijas Lielajā zālē.

Tags

Latvijas Leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form