Ar Marisa Jansona uzstāšanos atklās jaunu klasiskās mūzikas festivālu 'Rīgas Jūrmala'
Foto: Peter Meisel

Rīgā un Jūrmalā notiks jauns starptautisks klasiskās mūzikas festivāls "Rīgas Jūrmala", kura atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales 2019. gada vasarā no 21. jūlija līdz 1. septembrim, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Zane Šmite.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla atklāšanas koncertu Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, 2019.gada 21.jūlijā diriģēs Mariss Jansons. Dzimis Rīgā, Mariss Jansons ir simbols Latvijas īpašajiem sasniegumiem klasiskajā mūzikā. Maestro stāsies pie Bavārijas Radio simfoniskā orķestra pults, kura galvenais diriģents ir kopš 2003.gada.

"Man ir liels prieks paziņot, ka 2019. gada vasarā Latvijā atklāsies jaunais starptautiskais mūzikas festivāls "Rīgas Jūrmala", kurā uzstāsies labākie pasaules mākslinieki un simfoniskie orķestri. Esmu pārliecināts, ka šis nozīmīgais notikums kļūs par vēl vienu ļoti svarīgu latviešu kultūras tradīciju. Es aicinu jūs uz šo daudzsološo festivālu!" Maestro Mariss Jansons izsakās par festivāla dibināšanu.

Festivālā "Rīgas Jūrmala" piedalīsies arīdzan daudzi citi starptautiski atzīti mākslinieki: Zubins Meta diriģēs Izraēlas Filharmonisko orķestri, Londonas simfoniskais orķestris uzstāsies kopā ar diriģentu Džanandreu Nosedu, savukārt Krievijas Nacionālo orķestri diriģēs Mihails Pļetņevs. Festivālā kā solisti piedalīsies pianisti Marejs Peraija, Judzja Vana un Seong-Jin Cho; vijolnieki Vadims Repins un Leonīds Kavaks, kā arī čellists Miša Maiskis, kurš, tāpat kā Mariss Jansons, dzimis Rīgā.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, savukārt pārējie koncerti "Dzintaru koncertzālē" Jūrmalā – gan nesen renovētajā Mazajā zālē, gan atvērtajā brīvdabas Lielajā zālē.

Jaunā festivāla "Rīgas Jūrmala" mākslinieciskais vadītājs ir Martins Engstrēms, kurš ir Verbjē klasiskās mūzikas festivāla dibinātājs un vadītājs. Kopš tā aizsākuma pirms 25 gadiem Verbjē festivāls ir kļuvis par sinonīmu pasaules spožāko mūziķu skatuvei, īpaši pievēršoties izcilu jauno talantu atklāšanai. Martina Engstrēma sadarbības partneris festivāla "Rīgas Jūrmala" veidošanā ir Migels Estebans – Verbjē festivāla līdzdibinātājs, Londonā bāzētā producentu uzņēmuma "Idili Live" vadītājs.

Vienlaikus festivāla komanda uzsākusi attīstīt arī sadarbības platformu jauniem talantiem no Baltijas un ārvalstīm, veidojot iespējas strādāt meistarklasēs ar pasaules izcilākajiem māksliniekiem.

Turpmākajos gados festivāla programma tiks paplašināta – 2020.gadā tas notiks sešas nedēļas nogales, savukārt 2021. gadā – astoņas nedēļas nogales.

Festivāla biļešu tirdzniecība tiks uzsākta 2019. gada februārī.

Ar plašāku informāciju par festivāla māksliniekiem un programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.

Tags

Mariss Jansons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form