'Arēnā Rīga' izskanēs Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokopera 'Lāčplēsis'
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

"Arēnā Rīga" 8. novembrī izskanēs Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokopera "Lāčplēsis", portālu "Delfi" informē uzveduma producents Juris Millers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperu "Lāčplēsis" skatītāji pirmo reizi iepazina 1988. gada 23. augustā, un tā kļuva par dziesmotās revolūcijas dzirksteli, kas aizdzedza Atmodas liesmu sabiedrībā. Simtgades priekšvakarā pirmo reizi Latvijas vēsturē visu rokoperu atskaņos simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā un ritma grupa Zigmara Liepiņa vadībā. Oriģinālus tērpus iestudējumam darinājusi Evija Dāboliņa, rotas – Uģis Drava, scenogrāfiju – Kristaps Skulte, uzveduma režisors – Viktors Runtulis.

"Uzbūves darbi "Arēna Rīga" telpās sākās jau pirmdien – lai realizētu scenogrāfa Kristapa Skultes izstrādāto scenogrāfiju, skatuves uzbūvē būs iesaistīti ap 150 speciālistu", saka producents. "Uz 8. novembra vakara izrādi pēdējās biļetes tika izpirktas jau pirms vairākiem mēnešiem, tādēļ skatītājiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt rokoperas ģenerālmēģinājumu 8. novembrī pulksten 14.00. Iestudējums ir unikāls, tādēļ tam nebūs papildizrāžu un ģenerālmēģinājums ir vienīgā iespēja tiem, kuri nepaspēja laikus tikt pie biļetēm uz vakara izrādi."

Iestudējumā piedalīsies arī Nācijas kopkoris, kurā dzied latviešu izcelsmes dziedātāji no visiem pasaules kontinentiem, kā arī spilgtākie pašmāju mūziķi un aktieri – Dons, Marts Kristians Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Skanis, grupa "Jumprava", Ieva Kerēvica, Raimonds Bramanis, Jānis Buķelis, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, u.c.

Tags

Dons Juris Millers Māra Zālīte Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form