'Baltā apkaklīte' atvaļinājumā. Viestura Buivida 10 Top 10 – 'Kasabian'
Foto: Vida Press

Jau pagājušajā vasarā "Delfi" lasītājiem bija iespēja iepazīties ar Viesturu Buividu – kaislīgu rokmūzikas cienītāju, kurš līdzās ikdienas darbiem atrod laiku ne tikai to rūpīgi klausīties, bet arī par to rakstīt. Viesturs ikdienā ir "baltā apkaklīte", iespējams kāds vēl viņa vārdu saista ar televīzijas spēli "Superbingo", kuras vadītājs viņš bija pirms vairāk nekā 10 gadiem. Tomēr, darba laikam beidzoties, baltā apkaklīte krīt… Par laimi laikmets atļauj šai rokmūzikas aizrautībā dalīties ar draugiem. Viesturs ik nedēļu sociālajos tīklos un "Spotify" publicē paša sastādītus, viņam mīļu grupu dziesmu topus, turklāt raksta tā, ka aizķer arī tos, kuri varbūt līdz tam konkrētos māksliniekus zinājuši vien paviršā, "tikai dažas dziesmas" līmenī. Šī ir Viestura Buivida 10 Top 10 otrā sezona "Delfi". Ar viņa atļauju publicējam 10 topu sēriju. Ceturtais rokenrola atvaļinājuma stāsts – par grupu "Kasabian".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"20. gadsimts dodas pie miera..." savulaik dziedāja "R.E.M." Un līdz ar šo gadsimtu arī rokmūzika. Un būtu jābūt godīgi. Tomēr reiz traki mutuļojošajā katlā arī tagad ik pa brīdim parādās kāda kustība un uzmetas pa burbulim. Tie ir mazāki, un daudzi no tiem plīst ar amerikāņu akcentu. Bet vienmēr ir "bet"...

Te pēkšņi viens lielāks burbulis saucās "Muse", cits "Arctic Monkeys". Un vēl viens pamatīgs ir nosaukts armēņu izcelsmes sievietes vārdā, kas bijusi paša Čārlza Mensona kopienas beibe – Linda Kasabian.

Pagājuša gadsimta beigās Anglijas austrumos rodas grupa, kas joprojām liek man ticēt, ka kaut kā pa visiem mēs to rokmūziku savāksim. Skan viņi tā, it kā citplanētieši būtu iemācījušies zemeslodes mūziku pēc grāmatas un tagad spēlē. Ir citādi.

Visu lielo jaudu viņi izliek pirmajā albumā, 2004. gada "Kasabian". Uzliec plati jebkurā tās mirklī, nospied "Play", un sapratīsi, par ko runāju. Tas pats vecais Rock and rolls, bet skan pavisam savādāk. Un nedod miera. Gluži kā pirmie "Muse" iespaidi savulaik.

'Baltā apkaklīte' atvaļinājumā. Viestura Buivida 10 Top 10 – 'Kasabian'
Foto: Vida Press

Laikam jau tas vecais Buick lēnām pārtop par virsskaņas vilcienu un traucas nākotnē. Mums atliek kāpt iekšā un maukt līdzi.

Topā pieskāros katrai no sešām "Kasabian" platītēm. Visvairāk pirmajai.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form