Baltijas jūras koru konkursā uzvar īru koris, Latvijas koris – labāko trijniekā
Foto: Publicitātes attēli

Par ceturtā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa pirmās vietas un "Grand Prix" ieguvēju kļuva jauktais koris "Mornington Singers" (diriģents Orla Franagana), otro vietu ieguva jauktais koris "Mlada" (Krievija, diriģente Olga Viguzova), bet trešo vietu ieguva Jasmīnas koris (Latvija, diriģente Agita Ikauniece), portālu "Delfi" informēja pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmās vietas ieguvēji saņēma īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, otrās vietas ieguvēji tika pie 2000 eiro naudas balvas, bet trešās vietas ieguvēji saņēma 1000 eiro naudas balvu.

Par konkursa labāko diriģentu tika atzīta Sāra Aitakumpu (Somija, kora "Valkia" diriģente), bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa "The Laughing Song" – interprets ir akadēmiskais koris "Mlada". Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris "Sirene", savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu tika atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora "Laiks" dziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva akadēmiskais koris "Mlada".

Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti tika pieci kori: jauktais koris "Mlada" (Krievija), jauktais koris "Mornington Singers" (Īrija), kamerkoris "Salutaris" (Baltkrievija), "Jasmīnas koris" (Latvija) un vīru koris "Valkia" (Somija).

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols norāda: "'Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir gandrīz jau noslēdzies, bet man ir sajūta, ka mēs visi šīs dienas atcerēsimies vēl ilgi un ar pašām labākajām atmiņām. Jo šogad katrs no mums izvirzīja sev jaunus mērķus, centās tos sasniegt un visi, ieskaitot mani, ir spēruši nākamo soli savā attīstībā. Uz tikšanos nākamgad – 2020. gada septembrī!"

Konkurss tapis sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, Latvijas valsts mežiem, "Conexus Baltic Grid" un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 20. līdz 22. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja simtiem dziedātāju no Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija spāņu komponista Havjera Busto vadībā.

Tags

Baltkrievija Grand Prix Igaunija Jūrmala Krievija Somija Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss Turcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form