Deju lielkoncerts ar 'Raxtu Raxtiem' un 'Auļiem' pulcēs vairāk nekā 700 dejotāju
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, Ķīpsalas hallē notiks deju koncertuzvedums "Vēstījums rakstos" ar muzikālās apvienības "Raxtu Raxti", dūdu un bungu grupas "Auļi", kā arī vairāk nekā 700 dažādu paaudžu dejotāju dalību, portālu "Delfi" informē apvienības "Raxtu Raxti" pārstāvis Kārlis Auzāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vēstījums rakstos" būs muzikāli un vizuāli vērienīgs un krāšņs konceptuāls vēstījums – stāsts, kurā interpretēta mūsu senču atstātā mantojuma daļa, kas saistīta ar seno latvju rakstu un zīmju tradīciju, veidojot "tiltu" uz pagātnes cilvēka mītisko domāšanu un pasaules izpratni.

Iestudējuma muzikālās daļas ietvaros muzikālā apvienība "Raxtu Raxti" radījusi pavisam 17 jaunas kompozīcijas, kuru autori ir kolektīva mūziķi, bet tekstos izmantotas latviešu tautasdziesmas. Koncertā "Raxtu Raxti" šos skaņdarbus izpildīs kopā ar dūdu un bungu grupas "Auļi" mūziķiem.

Uzvedumā kopā piedalīsies vairāk nekā 700 dejotāji no dažādu paaudžu deju kolektīviem: "Vektors", "Rotaļa", "Katvari", "Lielupe", "Daiļrade", "Gatve", "Teiksmiņa", "Dancītis", "Vizbulīte", "Auseklītis", "Daugava", "Dzirnu Senči" un "Dzirnas".

Koncertuzveduma radošo komandu veido horeogrāfi Agris Daņiļēvičs, Dagmāra Bārbale un Gints Baumanis, savukārt iestudējuma režisore ir Inese Mičule.

"Uzveduma vēstījums nāk caur sirds atvērtību, kas palīdz sevi harmonizēt un meklēt savu spēka un ticības avotu Latvijas etnokultūrā, tās garīgās kultūras liecībās, ielūkojoties pasaulē, kurā dzīvoja mūsu senči," vēsta koncerta koncepcijas autori.

Ķīpsalas hallē 4. maijā notiks divi "Vēstījums rakstos" koncerti – pulksten 15.00 un pulksten 19.00.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Grupa Auļi Raxtu Raxti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form