Emīla Dārziņa jauktais koris uzvar starptautiskā koru konkursā Austrijā
Foto: Publicitātes attēls

Emīla Dārziņa jauktais koris no 7. – 10. jūlijam piedalījās starptautiskā koru konkursā Špitālā, Austrijā, kur ieguva 1. vietu orģinālmūzikas kategorijā un 2. vietu tautas mūzikas kategorijā, portālam "Delfi" pavēstīja kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Emīla Dārziņa jauktais koris saņēma arī Austrijas kordiriģenta un komponista Gintera Mitergradnegera vārdā nosaukto labākās interpretācijas speciālbalvu par izpildīto Ērika Ešenvalda dziesmu "Rivers of Light". Kori īpaši iepriecināja saņemtā skatītāju simpātijas balva.

"Uzvara Špitālas koru konkursā ir košs sezonas noslēgums, un man ir milzīgs gandarījums par paveikto, kā arī prieks par saņemto klausītāju atbalstu un mīlestību," teica kora mākslinieciskā vadītāja Nora Vītiņa. "Īpašs paldies arī kora diriģentiem Rūdolfam Krēsliņam un Agnesei Urkai," par kopīgu darbu priecājas kora vadītāja.

Emīla Dārziņa jauktais koris uzvar starptautiskā koru konkursā Austrijā
Foto: Publicitātes attēls

Konkursā orģinālmūzikas kategorijā otro vietu ieguva Vīnes mūzikas un izpildītājmākslas universitātes koris "Webern" diriģenta Aloīza Glasnera vadībā, savukārt tautas mūzikas kategorijā Austrijas koris ieņēma pirmo vietu.

Špitālas koru konkurss jau kopš 1964. gada ik gadu pulcē korus no visas pasaules, un šogad tajā piedalījās kori no Indonēzijas, ASV, Kolumbijas, Austrijas, Slovēnijas, Ungārijas, Ukrainas un Latvijas. No Latvijas līdz šim uzvarēt bija izdevies tikai koriem "Ave Sol" (1983), "Kamēr..." (1999 un 2005) un "Balsis" (2002), un tagad uzvarētāju pulkam ir pievienojies arī Emīla Dārziņa jauktais koris.

Emīla Dārziņa jauktais koris uzvar starptautiskā koru konkursā Austrijā
Foto: Publicitātes attēls

Aizvadītā sezona Emīla Dārziņa jauktajam korim ir bijusi koncertiem un notikumiem bagāta. Pagājušā gada novembrī koris piedalījās koru konkursā Spānijas pilsētā Tolosā, iegūstot 3. vietu tautas mūzikas kategorijā un saņemot speciālbalvu par labāko basku skaņdarba izpildījumu. Emīla Dārziņa koris regulāri koncertē Latvijā, kā arī piedalās Nacionālā teātra izrādē "Raiņa sapņi". Tāpat koris šajā sezonā piedalījās "Kilograms kultūras" un "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremoniju televīzijas tiešraidēs, bet Lieldienās atskaņoja J. S. Baha "Jāņa pasiju" kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

6. augustā koris piedalīsies LTV ikgadējā labdarības akcijā Likteņdārzā, bet oktobra beigās kopā ar Latvijas Nacionālā teātra aktieriem dosies uz Maskavu ar izrādi "Raiņa sapņi". Jauno dziedātāju uzņemšana būs 15. septembrī.

Tags

Austrija Ave Sol (koris) Kamēr (koris)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form