Festivālā 'Eiropas Ziemassvētki' muzicēs ansamblis 'Tangoriginales'
Foto: Marks Viļenskis

Festivālā "Eiropas Ziemassvētki" 14. decembrī Spīķeru koncertzālē jaunu skatījumu uz labi zināmiem izcilā vācu skaņraža Johana Sebastiāna Baha skaņdarbiem piedāvās ansamblis "Tangoriginales", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas Koncerti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ansamblī apvienojušies trīs jauni mūziķi – čellists Marks Viļenskis, akordeonspēles virtuozs Savva Zihs un Andris Veinbergs – viens no pieprasītākajiem Latvijas kontrabasistiem.

2014. gadā dibinātā ansambļa "Tangoriginales" dalībnieki ir starptautisku konkursu laureāti, kas muzicē arī kā solomākslinieki un guvuši koncertpieredzi starptautiskos festivālos. Ansambļa fokusā ir tango un džeza tradīcijās sakņots repertuārs, kurā dziļa emocionalitāte savijas ar nospriegotu dramatismu un spirdzinošu brīvības sajūtu. Šīs intereses atbalsojas arī ansambļa oriģinālajā skatījumā uz Baha skaņumākslu.

Koncerta programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha Fantāziju un fūga solminorā, Augstā mesa siminorā, sonāti vijolei un klavesīnam faminorā (transkripcijas).

Jau ziņots, ka VSIA "Latvijas koncerti" organizētais festivāls "Eiropas Ziemassvētki" notiek no 6. līdz 29. decembrim. Klausītāji koncertos varēs baudīt Ludviga van Bēthovena sonātes, Johana Sebastiāna Baha apjomīgo "Ziemassvētku oratoriju", populāro lūgšanu "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī džeza aranžijas. Festivālā uzstāsies solisti – soprāns Elīna Šimkus; kontrtenors Sergejs Jēgers; pianists Reinis Zariņš, kā arī "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends u.c.

Tags

Eiropas Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form