Festivāla 'Liepājas vasara' noslēgumā – starptautisks solistu ansamblis
Foto: LETA

Koncertzālē "Lielais dzintars" 26. augustā plkst. 19.00 sāksies festivāla "Liepājas vasara" noslēguma koncerts, kurā uzstāsies gan pašmāju izcilākie kolektīvi, gan starptautisks solistu ansamblis, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no Liepājas Simfoniskā orķestra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā skanēs grandiozais Mocarta Rekviēms, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, kā arī solisti – soprāns Margarita Vilsone, mecosoprāns Annika Šlihta, tenors Ģula Rabs un basbaritons Horhe A.Martiness.

„Mocarta Rekviēms, manuprāt, ir visvairāk spēlētais garīgās mūzikas opuss visā mūzikas literatūrā. Man ir ļoti liela bijība pret šo darbu. Man bija nepieciešamas vairākas nedēļas, lai saprastu, vai esmu tam gatavs. Pasaulē ir ļoti daudz labu interpretāciju, bet daudz vairāk sliktu. Šis, kā zināms, ir Mocarta pēdējais skaņdarbs, iespējams, Mocarts to nojauta; izpildītājam tas līdz ar to uzliek vēl lielāku atbildību, jo tā nav tikai skaista mūzika ar tradicionāliem Rekviēma latīņu tekstiem, bet kas daudz vairāk – kaut kas ļoti personīgs, intraverts, nesatverams,” stāsta diriģents Atvars Lakstīgala, turpinādams „Interesanta ir sakritība, ka Mocarts Rekviēmu sarakstīja 35 gadu vecumā. Es to savukārt pirmoreiz diriģēšu savos 35 gados.”

Mocarta Rekviēma atskaņošanā piedalīsies starptautiski atzīti, augstas klases mākslinieki. Latviešu soprāns – Liepājā dzimusī Margarita Vilsone, kas studējusi Brēmenē un Nirnbergā. Kā arī papildinājusi savas prasmes daudzās meistarklasēs pie izciliem vokālistiem, šobrīd dzied ne tikai Latvijas Nacionālās operas izrādēs, bet arī Nirnbergas Valsts teātrī. Vācu mecosoprāns Annika Šlihta ir Berlīnes Vācu operas māksliniece, kam drīzumā sagaidāma debija Parīzes Bastīlijas operā. Ungāru tenors Ģula Rabs ar gaidāmo koncertsezonu pievienosies Cīrihes opernama Starptautiskajai operas studijai. Londonas Karaliskās Mūzikas koledžas absolvents ir studējis arī pie Evas Martones Budapeštā un pie Džastina Lavendera Birmingemā. Un visbeidzot meksikāņu basbaritons, Meksikā, Kubā un Vācijā studējušais Monseratas Kavaljē skolnieks Horhe A.Martiness jau vairākus gadus ir Šlēsvigas-Holšteinas teātra ansambļa mākslinieks.

Festivāla „Liepājas vasara” noslēguma koncertā, kas jau tradicionāli notiek sadarbībā ar Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu, skanēs arī Mocarta 25. simfonija, ko komponists savukārt rakstījis 17 gadu vecumā. Tieši mūzika no 25. simfonijas pirmās daļas skan slavenās Miloša Formana 1984. gadā uzņemtās filmas „Amadejs” ievadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāls „Liepājas vasara”, ko ik gadu rīko Liepājas Simfoniskais orķestris, ir vasaras simfoniskās mūzikas cikla garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato un vēl citi.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Atvars Lakstīgala Lielais Dzintars Liepāja Liepājas Simfoniskais orķestris Mocarts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form