Festivāla 'Zemlika' laikā notiks filmu seansi
Foto: Kadrs no filmas "Ne savā dabā"

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" laikā Durbē notiks gan latviešu, gan ārvalstu filmu seansi, ziņo festivāla rīotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abus festivāla vakarus - gan 23., gan 24. oktobrī, Kronvalda vidusskolā notiks bezmaksas filmu seansi, kuru laikā tiks demonstrētas gan latviešu, gan ārvalstu autoru filmas. Filmu izlases kuratore - Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") radošā direktore Sonora Broka, un programma veidota gan ar Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (BJDFF), gan kinoprojekta "Spektrs", filmu studiju "Ego Media", "Deviņi", un pašu autoru laipnu gādību.

Rezultātā gan festivāla apmeklētājiem, gan durbeniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams piedzīvot vairākas ievērību un atzinību jau izpelnījušās filmas - Ināras Kolmanes dokumentālo filmu "Ručs un Norie" par suitu sievas un japāņu studentes draudzību, Viestura Kairiša dokumentālo filmu "Neredzamā pilsēta" par studentu, kas nelegāli dzīvo Černobiļas Zonā, kā arī (atslodzei) Latvijas Kultūras akadēmijas studentu Gata Ungura un Kristapa Dzeņa veidoto īsfilmu "Plenči" par brāļiem pārpratumu pilnu notikumu virpulī.

Programmā iekļautas arī divas ārvalstu filmas - norvēģu jaunā režisora Oles Gjevera filma "Ne savā dabā" no šī gada "Riga IFF" Starptautiskā konkursa programmas, kā arī vairāku valstu kopražotā dokumentālā filma "Pieveikt lauvu" jeb "Shoulder the Lion".

Programmas kuratore Sonora Broka par filmu izlasi "Zemlikā" stāsta: "Visu programmā iekļauto filmu varoņi ir neparasti no mūsdienu skatpunkta raugoties. Neparasti tādēļ, ka paļaujas, jūt savādāk. Viņi dzīvo īpaši jūtīgi, un ne tikai tādēļ, ka zaudējuši kādu no maņām, kā dokumentālajā filmā "Shoulder the Lion".

Tāpat šajās filmās klātesoša ir īpaša sasaiste starp cilvēku un dabu, cilvēku un vietu kur viņš dzīvo, ko sauc par savu, kā arī tās netveramās saites, kas vieno reizēm pavisam svešus cilvēkus, kā japāņu meiteni un suitu sievu filmā "Ručs un Norie".

Viestura Kairiša "Neredzamās pilsētas" varoņi lasa senu tekstu par nogrimušo teiksmaino zemi, bet paši spītīgi turpina dzīvot radiācijas piesārņotā teritorijā, kur bez viņiem mīt gandrīz tikai rēgi - ēku rēgi, aizgājības rēgi.

Iespējams, šīs filmu skates kvintesenci varam redzēt vienā nelielā norvēģu filmas "Ne savā dabā" epizodē, kad civilizācijas frustrētais varonis, apjucis, uz izmisuma sliekšņa, ierokas zemē, apsedzas ar velēnām, un sajūt uz sevis zemes smagumu. Tas ir absolūti maģisks brīdis, kad viss ir viens, kad eksistē tikai viņš un zemes elpa."

Minētās filmas abus vakarus tiks izrādītas Kronvalda Durbes vidusskolā. Konkrētu filmu demonstrēšanas laiki tiks precizēti un publiskoti jau drīzumā.

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu "Zemlika" nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd ir 26.00 eiro, bet, tuvojoties festivālam, tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits ierobežots.

Piektais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 23. un 24. oktobrī. Festivāla ietvaros koncertus sniegs Anta Eņģele, kolektīvs “Zāle”, grupa “Martas Asinis” un Edgars Šubrovskis no Latvijas, “Mombu” no Itālijas, “Stara Rzeka” no Polijas, “Phurpa” no Krievijas, Džons Benss (John Bence), “Klavikon” un “Vision Fortune” no Lielbritānijas, Rīzs Čethems (Rhys Chatham) un Karla Bozulika (Carla Bozulich) no ASV, Ēriks Šeno (Eric Chenaux) no Kanādas, mūziķe “Verveine” no Šveices, projekts “Syndrome” no Beļģijas, mūziķis “N” no Vācijas un Jairs Elazars Glotmans (Yair Elazar Glotman) no Izraēlas.

Festivāla programma vēl tiks papildināta.

Tags

Durbe Festivāli Filmu studija "Deviņi" Mūzika Neredzamā pilsēta (filma) Riga IFF Spektrs (kinofestivāls) Zemlika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form