Festivāls 'Sansusī' izziņo daudzveidīgu mūzikas un teātra programmu
Foto: Publicitātes foto

Alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", kas Susējā notiks no 9. līdz 11. augustam, izsludina daudzveidīgu programmu, kurā līdzās akadēmiskajai un pasaules mūzikai varēs apmeklēt arī teātra un dejas izrādes, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī šogad festivāla rīkotāji programmā iekļāvuši līdz šim nebijušus notikumus. Viens no tiem ir "TAAT" ("Theater as Architecture, Architecture as Theater") kompānijas dramaturģiskās arhitektūras performance "HALL07", kurā skatītāji pieredzēs telpu kā teātra notikumu. Mākslinieki izmantos materiālus no festivāla apkārtnes un būvēs teātra telpu brīvā dabā, tādējādi radot jaunu šķautni ilgstošajā "HALL33" projektā, kurā tapušas jau sešas performatīvu telpu instalācijas dažādās valstīs un kuru iecerēts noslēgt 2033. gadā.

Savukārt mākslinieki no Nīderlandes sadarbosies ar apmeklētājiem virtuālās realitātes darbnīcā, skenējot festivāla teritoriju iekļaujošo mežu. Darbnīcas noslēgumā skatītājiem būs iespēja virtuāli vērot mežus dažādās pasaules vietās un dzirdēt to skaņu ainavas, reflektējot par savām attiecībām ar dabu un mežu, kura nozīme klimata pārmaiņu skartajā pasaulē kļūst arvien lielāka.

Festivāls 'Sansusī' izziņo daudzveidīgu mūzikas un teātra programmu
Foto: Publicitātes foto

""Sansusī" ir alternatīvais kamermūzikas festivāls, taču katru gadu programmā nāk pa kādam žanram klāt. Vienu gadu tas bija laikmetīgais cirks, citu gadu - laikmetīgā deja, šogad tā ir telpas dramaturģija. Tādēļ tas ir kļuvis par starpdisciplināru mākslu festivālu, taču tā pamatā vienmēr būs kamermūzika," skaidro festivāla mākslinieciskais vadītājs Armands Siliņš. Mūzikas sadaļā festivāla apmeklētāji šogad dzirdēs koncertu, kurā senā mūzikas tiek sakausēta ar mūsdienu elektroniskās mūzikas elementiem, kā arī skanēs laikmetīgā un pasaules mūzika ar mūziķiem no Francijas.

Kā ierasts, notiks koncerts rītausmā, savukārt tradicionālajos instrumentālistu kautiņos klātesoši būs elektroniski skaņu eksperimenti. Notiks koncerts ar laikmetīgās kormūzikas skaņdarbiem. Enerģiskām dejām varēs ļauties pūtēju ansambļa krāšņajā zaļumballē. Festivālā iekļautas arī teātra, dejas un pieredzes izrādes bērniem un pieaugušajiem. Sekojot tradīcijai, arī šogad pilnu festivāla programmu varēs uzzināt un piedzīvot tikai uz vietas festivālā.

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasē un internetā.

Vairāk informācijas par festivālu var rast mājaslapā, "Facebook" un "Instagram".

Tags

Sansusī
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form