Foto: Apbalvoti konkursa 'Ineses Galantes talanti 2019' uzvarētāji
Foto: Mārcis Gaujienietis

Aizvadītajā svētdienā, 12. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti 2019" fināls un uzvarētāju apbalvošana, kurā četrās kategorijās tika godināti 12 jaunie mākslinieki, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkurss norisinājās jau sesto reizi, un šogad tajā piedalījās 31 mūziķis. Fināla kārtā viesi un tiešraides klausītāji baudīja Vivaldi, Šopēna, Rahmaņinova, Hendeļa, Pučīni, Ravēla un citu ievērojamu komponistu kompozīcijas. Fināla koncertu un svinīgo apbalvošanas ceremoniju jau otro gadu pēc kārtas vadīja vokāliste Viktorija Pakalniece, kuras pirmā pieredze uz lielās skatuves kopā ar orķestri bija festivālā "Summertime" pēc uzvaras konkursā "Ineses Galantes talanti" 2017. gadā. Rudenī viņa kļūs par Latvijas Nacionālās operas solisti.

Par konkursa "Ineses Galantes talanti 2019" uzvarētājiem kļuva: kategorijā "Vokālā māksla" – Artjoms Safronovs (1.vieta), Annija Kristiāna Ādamsone (2.vieta), Daniils Kuzmins (3.vieta); kategorijā "Stīgu instrumentu spēle" – Rūdolfs Miķelsons (vijole, 1.vieta), Sofija Ņečiporenko (vijole, 2.vieta), Alma Anete Miķelsone (čells, 3.vieta); kategorijā "Taustiņinstrumentu spēle" – Daniils Mickēvičs (klavieres, 1.vieta), Zita Toma (akordeons, 2.vieta), Marta Ļitvinova (akordeons, 3.vieta); kategorijā "Pūšaminstrumentu/sitaminstrumentu spēle" – Arnita Lipska (saksofons, 1.vieta), Mārtiņš Starostnieks (sitaminstrumenti, 2.vieta), Mārtiņš Zujs (trombons, 3.vieta).

Žūrija īpaši izcēla 2019. gada finālistu izvēlēto brīnišķīgo muzikālo repertuāru, artistiskumu, notikumam un repertuāram piemērotos skatuves tēlus, kā arī, neskatoties uz lielu skaitu gados ļoti jaunu konkursa dalībnieku – vismazākajiem bija tikai desmit gadu, augstu tehniskās sagatavotības līmeni.

"Izpildītāju līmenis mūsu konkursā aug ar katru gadu, un tās nav tikai vispārīgas frāzes. Ir ļoti patīkami, ka mūzikas skolas un akadēmijas augstu novērtē mūsu projekta nozīmi, mēs ļoti priecājamies par veiksmīgo sadarbību. Vēlos pateikties pedagogiem par tik augstu finālistu sagatavošanas līmeni. Tas ir liels prieks – vērtēt jaunus, talantīgus mūziķus un dziedātājus, kuri lieliski pārvalda spēles un vokālo tehniku," pastāstīja konkursa patronese un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante.

Konkursa "Ineses Galantes talanti 2019" žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: kontrtenors Sergejs Jēgers, komponists, diriģents un pedagogs Andris Vecumnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece docente Terēza Zīberte-Ījaba, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, pianists Toms Ostrovskis, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars Uldis Zilberts, žūrijas priekšsēdētāja – operas dīva un konkursa patronese Inese Galante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa uzvarētāji saņēma naudas balvas: 200 eiro (1. vieta), 150 eiro (2. vieta) un 100 eiro (3. vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. Dāvanas un naudas balvu 100 eiro apmērā saņēma 1. un 2. vietu ieguvēju pedagogi.

Tags

Andris Vecumnieks Inese Galante Sergejs Jēgers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form