Foto: Ar stāvovācijām aizvadīti Egila Siliņa jubilejas koncerti Cēsīs un Rēzeknē
Foto: Emīls Bauga, Anete Rūķe

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kopā ar pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu 10. decembrī aizvadīja koncertu koncertzālē "Cēsis", savukārt 11. decembrī – Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē. Atgādinām, ka koncerti notika Egila Siliņa apaļās jubilejas priekšvakarā. 14. decembrī viņš svinēs 60. dzimšanas dienu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertos uz skatuves kāpa arī soprāns Liene Kinča, tenors Mihails Čuļpajevs, bass Edgars Ošleja un Valsts akadēmiskais koris "Latvija". Koncertā tika izpildīta Latvijā reti skanošā Sergeja Rahmaņinova opera "Aļeko", kā arī Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmas. Pie diriģenta pults stājās Andris Poga. Abi koncerti noslēdzās ar stāvovācijām.

Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums Egils Siliņš pasaules slavu ieguva 1996. gadā, Vīnes Tautas operā izpildot Mefistofeļa lomu Šarla Guno operā "Fausts". Pēcāk 2003. gadā ar titullomu operā "Klīstošais holandietis" un Votāna lomu operās "Reinas zelts", "Valkīra" un "Zīgfrīds" sevi apliecinājis kā izcils Riharda Vāgnera opermūzikas interprets. Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts 1996, 2003 un 2014. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2008).

Koncerti Cēsīs un Rēzeknē nav Egila Siliņa un LNSO pirmā sadarbībā. Šoreiz mūziķi tikās romantisma un smalkas lirikas apdvestajās Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmās, kā arī atskaņojot pirmo no Sergeja Rahmaņinova operām – "Aļeko. Latvijā opera "Aļeko" pirmo reizi tika uzvesta 1932. gadā, pēdējais līdzšinējais iestudējums tapis 1971. gadā. Šoreiz operas atgriešanās Latvijā notika koncertizpildījuma formātā.

Tags

Egils Siliņš Gors (Latgales vēstniecība) Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Liene Kinča Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form